لینک های دسترسی

Breaking News

یونان از گسترش 'بیگانه هراسی' در اروپا هشدار داد


وزیر مهاجرت یونان هشدار داده است که احزاب سیاسی در سرتاسر اروپا به منظور جلب حمایت رای‌دهندگان "اجندای بیگانه هراسی" را در پیش گرفته اند.

دیمیتریس ویتساس روز چهارشنبه گفت که با وصف کاهش قابل ملاحظۀورود پناهجویان و مهاجران به اروپا، این رویکرد سیاستمداران اروپایی ادامه یافته است.

کمیسیون اروپایی گزارش داده است که در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ که اوج بحران مهاجرت به اروپا بود، بیش از ۲.۲ میلیون پناهجوی غیرقانونی وارد کشورهای اتحادیۀ اروپایی شدند.

بر اساس گزارش کمیسیون اروپایی، در سال ۲۰۱۶ شمار پناهجویان تازه وارد به اروپا که درخواست پناهندگی دادند، در حدود ۶۰۰ هزار نفر کاهش یافت.

آقای ویتساس از احزاب برجستۀ سیاسی در اتحادیۀ اروپایی خواست تا در مورد موضوع مهاجرت با هم کار کرده و به گفتۀ وی از "ارزش‌های اروپایی" دفاع کنند.

وزیر مهاجرت یونان از اتحادیۀ اروپایی خواست تا فشار شدید را بر آن کشورهای این اتحادیه اعمال کند که از پذیرش پناهجویان سر باز می‌زنند.

مجارستان، پولند و جمهوری چک از جمله کشورهای اتحادیۀ اروپایی است که آشکارا با ورود مهاجران به اروپا و پذیرش آنان مخالفت نشان داده اند.

در تازه ترین مورد، وزیر خارجۀ مجارستان روز چهار شنبه گفت که کشورشاز توافقنامۀ ملل متحد در مورد پناهجویان که دسامبر گذشته تدوین شد، خارج می‌شود.

پیتر سیارتو، وزیر خارجۀ مجارستان، این پیمان را که غیر الزامی بوده و فقط چارچوب همکاری برای رسیدگی به بحران مهاجرت به اروپا را فراهم می کند، در تضاد با منافع امنیتی کشورش خوانده است.

XS
SM
MD
LG