لینک های دسترسی

Breaking News

موگرینی 'اسلام‎هراسی' را تهدید جهانی خواند


رئیس سیاست خارجی اتحادیۀ اروپایی با اشاره به حملات اخیر در نیوزیلند گفته است که "اسلام‎هراسی" نه تنها مسلمانان، بلکه تمام جامعۀ بشری را تهدید می‌کند.

فدریکا موگرینی که به پاکستان سفر کرده است، دوشنبه (۲۵ مارچ) در کنفرانس خبری در اسلام آباد گفت که رهبران اروپایی اجازه نخواهند داد تا اسلام‎هراسی در آن قاره جا پیدا کند.

خانم موگرینی گفت "قوت اجتماعات ما در گونه گونی مان نهفته است و هرکسی که بر تنوع اجتماعی مان حمله می‌کند، نه تنها بر یک قسمت بلکه بر کل اجتماع حمله کرده است".

شاه محمود قریشی، وزیر خارجۀ پاکستان در این کنفرانس خبری از رهبری صدر اعظم نیوزیلند در پی حملات هفتۀ گذشته بر دو مسجد در آن کشور تمجید کرد. در آن حملات ۵۰ نفر کشته شد که نه نفر آنان پاکستانی تبار بودند.

وزیر خارجۀ پاکستان گفت که عملکرد جسیندا اردرن، صدر اعظم نیوزیلند پیامی را به جهان می‌رساند که "روش متفاوت برای رسیدگی به چنین واقعات وجود دارد، اینکه چگونه اجتماعات به هم بافت می‌خورند، چگونه فرهنگ‌ها، نژادها و ادیان مختلف در صلح با هم زیست کرده می‎توانند.

صلح افغانستان

رئیس سیاست خارجی اتحادیۀ اروپایی گفته است که نقش پاکستان در روند صلح افغانستان با ارزش است و به گفتۀ وی صلح در افغانستان نه تنها به سود پاکستان بوده بلکه برای اتحادیۀ اروپا نیز بسا مهم است.

خانم موگرینی همچنان گفته است که کشورهای اروپایی با پاکستان به گونۀ مشترک کار می‌کنند تا صلح در افغانستان تامین شود.

فدریکا موگرینی گفت که اتحادیۀ اروپا از روند کنونی گفتگوهای صلح افغانستان حمایت می‌کند و در تلاش است تا با نقش موثر و در تبانی با روند مصالحه، باعث تشویق طرفین جهت نیل به یک صلح پایدار در افغانستان گردد.

شاه محمود قریشی، وزیر خارجۀ پاکستان در این کنفرانس خبری تعهد کرد که کشورش در روند صلح افغانستان مسوولیت‌های خود را ادا خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG