لینک های دسترسی

Breaking News

امریکا در مقابله با کروناویروس در مرحلۀ وخیم رسیده است - فاوچی


انتونی فاوچی، ارشدترین کارشناس امراض انتانی در ایالات متحده هشدار داده است که امریکا در مقابله با همه‌گیری کروناویروس "زمان واقعاً وخیمی" را پشت سر می‌گذرانند.

این در حالی است که از شروع کمپاین سرتاسری تطبیق واکسین کووید۱۹ در ایالات متحده در دو هفتۀ گذشته، تا کنون نزدیک به دو میلیون نفر واکسین شده اند.

آقای فاوچی که خود نیز هفتۀ گذشته واکسین کووید۱۹ را دریافت کرد، در صحبت با شبکۀ تلویزیونی سی ان ان گفت که با وصف تمام هشدارها، میدان‌های هوایی در تعطیلات کرسمس و سال نو مزدحم بود و خانواده‌ها گرد هم جمع شدند.

مقام‌های امریکایی گفته اند که کم و بیش ۸۵ میلیون نفر در جریان تعطیلات آخر سال سفر کرده اند که این خود بیم افزایش واقعات کووید۱۹ را بیشتر می‌کند. پس از تعطیلات روز شکرگزاری که در آن نیز سیر و سفر امریکایی‌ها زیاد شد، این چندمین هفته است که روزانه ۲۰۰ هزار واقعۀ جدید کروناویروس در امریکا ثبت می‌شود.

آقای فاوچی که اکنون رییس انستیتیوت امراض ساری و الرژی (حساسیت) ایالات متحده است و جو بایدن، رییس جمهور آیندۀ امریکا نیز او را به صفت مشاور ارشد طبی خود برگزیده است، ابراز امیدواری کرد که در جریان چند ماه آینده حدود ۷۵ تا ۸۰ درصد از ۲۰۹ میلیون فرد بزرگسال در ایالات متحده واکسین کووید۱۹ را دریافت کنند.

زمانیکه حدود ۸۰ درصد جمعیت یک جامعه واکسین شوند، به گفتۀ کارشناسان صحی معافیت جمعی به حدی می‌رسد که از انتشار یک آفت ساری جلوگیری می‌شود. آقای فاوچی نیز گفته است که تا اواسط تابستان سال ۲۰۲۱ زندگی مردم امریکا تا حدی به حالت عادی بر خواهد گشت.

در حال حاضر به کارمندان صحی و کسانیکه در خانه‌های سالمندان در ایالات متحده زیست دارند یا کار می‌کنند، واکسین تطبیق می‌شود.

سالمندان بالاتر از سن ۷۵ سال، کارمندان ادارۀ خدمات عاجل، معلمان و کارکنان معارف و کودکستان‌ها، کارگران صنایع غذایی و بخش زراعت، مسوولان زندان‌ها، کارکنان خدمات پستی و ترانسپورت عامه و کسانیکه در بخش صنایع تولیدی و خوراکه فروشی‌ها کار می‌کنند، دومین گروهی اند که قرار است تا چند هفتۀ آینده تطبیق واکسین به آنان در سرتاسر ایالات متحده آغاز شود.

بر اساس آمار پوهنتون جانس هاپکینز، تا صبح دوشنبه ۲۸ دسمبر (هشتم جدی) بیش از ۱۹ میلیون نفر در ایالات متحده به کووید۱۹ مبتلا شده و افزون بر ۳۳۳ هزار نفر در اثر این بیماری در امریکا جان باخته‌اند.

XS
SM
MD
LG