لینک های دسترسی

Breaking News

مهاجم فلوریدا به ١٧ مورد "قتل عمد" متهم شد


نیکولاس کروز که به "قتل عمد" متهم شده است، قبلاً بدلیل بی انضباطی از مکتب اخراج شده بود

مقامات در ایالت فلوریدای ایالات متحده، نیکولاس کروز، جوان ١٩ سالۀ را که دیروز چهارشنبه در یک مکتب به گلوله باری پرداخت، به ١٧ مورد قتل عمد متهم کردند.

در نتیجۀ این گلوله باری، ١٧ نفر کشته و ١٦ تن دیگر مجروح شدند. پولیس گفته است که در میان قربانیان این رویداد کودکان نیز شامل میباشند.

سکات اسرائیل، آمر پولیس منطقۀ بروورد در فلوریدا، این رویداد را یک عمل "مخوف، ادم کشی و نفرت انگیز" خوانده است.

به گفتۀ این مقام پولیس، در نتیجۀ تحقیقات در مورد صفحۀ انترنتی شخص مهاجم و رسانه های اجتماعی که او از آن کار میگرفت، بعضی از چیزی های بدست آمده که "بسیار اذیت کنند" میباشد.

پولیس قبل از این نیز گفته بود که نیکولاس کروز بدلیل بی انضباطی از مکتب اخراج شده بود.

در عین حال، دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، با نشر یک پیام در صفحۀ تویترش نگاشته است که: "نشانه های زیادی وجود دارد که مهاجم فلوریدا اختلال روانی داشت، حتی بخاطر رفتار بد و نادرستش از مکتب اخراج شده بود. همسایه ها و همصنفانش میدانستند که او یک مشکل بزرگ بود. باید همیشه چنین موارد به مقامات اطلاع داده شود، دوباره و دوباره".

یکی از شاگردان مکتب ضمن تائید اختلالات روانی مهاجم، به خبرنگاران گفته است که او چندین بار شاگردان را تهدید نیز کرده بود.

بر اساس گزارش ها، نیکولاس کروز مادرش را در ماۀ نوامبر از دست داد و بعداً او با یکی از دوستان خانوادگی اش زندگی میکرد، اما خوشحال نبود و به تعقیب آن نزد یک خانوادۀ دیگر رفته و در آنجا زندگی میکرد.

ایالات متحده در بیش از دو سال اخیر شاهد رویداد های مشابه گلوله باری در مکتب و سایر محلات تجمع غیرنظامیان بوده است.

گلوله باری روز چهارشنبه در لیسۀ دوگلاس فلوریدا، دهمین مرگبار ترین رویداد در تاریخ معاصر امریکا می باشد.

پیش از این در اول اکتوبر ۲۰۱۷، یک مرد مسلح بر شرکت کنندگان یک کنسرت در لاس ویگاس گلوله باری کرد و ۵۸ تن را کشت. یکسال پیش از آن در جون ۲۰۱۶ در گلوله باری در یک کلب شبانه، ۴۹ تن کشته و ۵۰ تن دیگر مجروح شدند.

مهاجم فلوریدا به ١٧ مورد "قتل عمد" متهم شد
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:20 0:00

XS
SM
MD
LG