لینک های دسترسی

Breaking News

برادر فلوید به قانون‌گذاران امریکایی: قساوت پولیس را متوقف کنید


برادر جورج فلوید، مرد سیاه‌پوست امریکایی که در بازداشت پولیس ایالت منیسوتا درگذشت، از قانون‌گذاران امریکایی خواست که با ایجاد اصلاحات، صلاحیت نیروی پولیس را برای کاربرد زور در برابر شهروندان محدود کنند.

فیلونیز فلوید روز چهارشنبه دهم جون (۲۱ جوزا) به نمایندگی از برادرش در کمیتۀ عدلی قضایی مجلس نمایندگان امریکا صحبت کرد.

جورج فلوید به تاریخ ۲۵ می توسط پولیس شهر مینیاپولیس ایالت منیسوتای امریکا بازداشت شد. در هنگام بازداشت وی دریک شاووین، مامور پولیس سفیدپوست برای نزدیک به نه دقیقه زانویش را بر گردن فلوید گذاشته بود و او چندین بار صدا زد که نفس کشیده نمی‌تواند. یافته‌های کالبدشکافی نشان داد که فلوید در اثر خفگی درگذشته است.

نشر ویدیوی صحنۀ بازداشت جورج فلوید در شبکه‌های اجتماعی سبب تظاهرات گسترده ابتدا در ایالت منیسوتا و سپس در بیش از ۲۰ ایالت دیگر امریکا شد. دامنۀ این اعتراضات زیر نام "زندگی سیاه‌پوستان مهم است" در چندین کشور جهان گسترده شد.

در جریان تظاهرات در ایالات متحده که در برخی نقاط خشونتبار نیز بود، دیف پتریک اندروود، یک منسوب پولیس در ایالت کالیفورنیا کشته شد.

در جلسۀ استماعیۀ مجلس نمایندگان انجلا اندروود، خواهر این منسوب پولیس نیز صحبت کرد. او خطاب به قانونگذاران امریکایی گفت که باید از طریق صلح آمیز برای قساوت پولیس و بی عدالتی نژادی راه حل پیدا شود.

قانونگذاران امریکایی پیشنهادات مختلف برای اصلاحات در پولیس را بررسی می‌کنند که بودجۀ پولیس و محدودیت کاربرد نیرو بر علیه شهروندان نیز شامل آن است.

اعضای دموکرات مجلس نمایندگان ایالات متحده از قبل طرح خود را برای اصلاحات پولیس پیشنهاد کرده اند و قرار است تا چند روز دیگر به رای گیری گذاشته شود. همزمان با این جمهوریخواهان که در مجلس سنای کانگرس امریکا اکثریت دارند، سرگرم تهیۀ بستۀ پیشنهادی خویش اند.

لنزی گراهام، رییس کمیتۀ عدلی قضایی مجلس سنای امریکا گفته است که هفتۀ آینده مجلس استماعیه‌ای در آن کمیته در مورد کاربرد نیرو از سوی پولیس برگزار شود.

با توجه به اینکه دموکرات‌ها مجلس نمایندگان و جمهوریخواهان مجلس سنای کانگرس امریکا را در کنترول دارند و دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحده نیز در جریان تظاهرات بار بار به "قانون و نظم" تاکید کرده است، به نظر نمی‌رسد که همه طرف‌ها به سادگی روی این موضوع به توافق برسند.

XS
SM
MD
LG