لینک های دسترسی

Breaking News

تداوم حملات طالبان مردم را به صلح ناامید می‌سازد – صدیقی


ریاست جمهوری افغانستان می‌گوید که ادامۀ حملات طالبان مردم این کشور را به صلح بی باور می‌سازد.

صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری روز شنبه ۲۲ اگست (اول سنبله) در صفحۀ تویترش با انتقاد از این حملات طالبان نوشته است: "هدف گیری نظامیان و مردم ما، توسط شبکه‌های ترور طالبان، جنایات هولناکی است که بایست از سوی جامعۀ جهانی محکوم شود. اين گروه مردم را نسبت به صلح نااميد می‌سازند."

در آستانۀ برگزاری گفتگوهای مستقیم میان حکومت افغانستان و طالبان که قرار است در دوحه برگزار شود، شماری از ولایات در چند روز گذشته، شاهد حملات انفجاری و گروهی طالبان بوده است.

در این حال، جنرال سکات میلر، قوماندان ماموریت حمایت قاطع در افغانستان یک بار دیگر از گروه طالبان خواست تا خشونت‌ها را کاهش دهد.

ماموریت حمایت قاطع در صفحۀ فیسبوک‌اش به نقل از جنرال میلر نگاشته است: "مردم افغانستان صلح‌ می‌خواهند و این یک ضرورت است که طالبان خشونت‌های شان را کاهش دهند. ما با نیروهای امنیتی افغانستان صحبت کرده‌ایم. هر خشونتی که رخ‌ دهد، خشونت بیشتر را در پی خواهد داشت‌. نظامیان افغان به حفاطت از مردم ادامه خواهند داد و در عین حال ما برای رفتن به سوی راه حل صلح آمیز‌ نیز آماده خواهیم بود."

درگیری میان طالبان و نظامیان افغان

همزمان با این، وزارت دفاع افغانستان از افزایش حملات طالبان در برخی از ولایات این کشور خبر داده و گفته است که بسیاری این حملات توسط نیروهای امنیتی افغان دفع شده است.

بر اساس معلومات این وزارت تنها امروز ولایت‌های فاریاب، غزنی، میدان وردک، بدخشان و زابل شاهد حملات گستردۀ طالبان بوده اند.

به گفتۀ این وزارت در این درگیری‌ها، بیش از ۹۰ جنگجوی طالبان کشته و شمار دیگر آنان زخمی شده اند.

XS
SM
MD
LG