لینک های دسترسی

Breaking News

صلح افغانستان محور گفتگوی نظامیان امریکایی و پاکستانی


فرمانده ماموریت حمایت قاطع در افغانستان دیروز (۲۷ دسمبر) با قمر جاوید باجوه لوی درستیز اردوی پاکستان در شهر راولپندی دیدار و گفتگو کرده است.

اردوی پاکستان در اعلامیه نگاشته است که لوی درستیز این کشور در دیدارش با جنرال میلر تاکید کرده است که آسلام آباد آماده است تا افغانستان را برای راه‌یابی تامین صلح در این کشور همکاری کند.

در این دیدار دو طرف گفته اند، زمانی گفتگوهای صلح افغانستان به موفقیت خواهد رسید که رهبری این گفتگوها بدست افغان‌ها باشد و در آن همه افغان‌ها سهم داشته باشند.

در این اعلامیه به نقل از جنرال باجوه آمده است که او "در مورد روند گفتگوهای صلح افغانستان به گونه جدی تلاش می‌کند".

به تازه‌گی،‌ نمایندگان ایالات متحدۀ امریکا و گروه طالبان به هدف راه‌های تامین صلح افغانستان​، به تاریخ (۱۷ دسمبر) و با وساطت پاکستان در ابوظبی دیدار کردند.

نشستی که در آن، نمایندگان ازعربستان سعودی، امارات متحده‌ عربی و پاکستان همچنان حضور داشتند.

مقام‌های امریکایی و افغان همواره گفته اند که رهبران گروه طالبان در پاکستان مستقر بوده و از حمایت گستردۀ استخبارات آن کشور بهره‌مند اند. پیش از این واشنگتن از پاکستان خواسته بود که از نفوذ خود بر طالبان افغان کار گرفته و آنان را به مذاکرات صلح با حکومت افغانستان وادار کند.

قوماندان ماموریت حمایت قاطع در افغانستان، در حالی به پاکستان سفر کرده است که بر بنیاد گزارش‌ها، قرار است دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا "نصف از سربازانش" را از افغانستان بیرون کند.

در حال حاضر، بیش از ۱۴ هزار سرباز امریکایی در افغانستان حضور دارند پیش از این روزنامه وال استریت ژورنال به نقل از یک مقام امریکایی گزارش داده بود که روند خروج بیش از هفت هزار سرباز امریکایی از افغانستان بزودی آغاز خواهد شد.

XS
SM
MD
LG