لینک های دسترسی

Breaking News

میلر به دوستم مدال قهرمانی داد - فرهمند


سکات میلر قوماندان نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان با عبدالرشید دوستم، معاون اول ریاست جمهوری افغانستان در ولایت جوزجان دیدار کرد.

عنایت الله بابر فرهمند، رییس دفتر آقای دوستم در صفحۀ فیسبوک اش نوشته است: "به پاس خدمات جلالتمآب الحاج سترجنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری در امر آزادی افغانستان از رژیم طالبان و نقش برجسته ایشان در حمایت از نیروهای مبارز امنیتی و دفاعی کشور دو مدال را که یکی آن مربوط قهرمانان نیروهای امنیتی افغان میشود و مدال دوم نیز از آدرس ناتو را اهدا نمود."

اما دفتر مطبوعاتی نیروهای امریکایی در کابل به خبرگزاری پژواک گفته است که آقای میلر در دیدار با آقای دوستم به وی مدال نه، بلکه سکۀ مخصوص جنرال میلر و نشان ناتو را هدیه داده است.

حبیب‌الله قویاش، مسوول مطبوعاتی معاونیت اول ریاست جمهوری به صدای امریکا گفت که این مقام‌ نظامی امریکایی و اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع افغانستان امروز دوشنبه دوم دسمبر (۱۱ قوس) به جوزجان ملاقات کردند.

این نخستین دیدار جنرال میلر با آقای دوستم است. جزییات بیشتر این دیدار به دسترس رسانه‌ها نیز قرار نگرفته است.

سفر وزیر دفاع افغانستان و قوماندان ماموریت حمایت قاطع ناتو به جوزجان همزمان با اعتراضات گسترده هواداران دستۀ انتخاباتی ثبات و همگرایی در چندین ولایت شمال و شمال‌شرق افغانستان بود.

XS
SM
MD
LG