لینک های دسترسی

Breaking News

مرکل پس از شکست در انتخابات هم از سیاست مهاجرت دفاع کرد


انگلا مرکل صدراعظم آلمان حین سخنرانی در برابر پارلمان

انگلا مرکل، صدراعظم آلمان بعد از شکست حزب محافظه کار اش در انتخابات ایالتی، دوباره از سیاست های خود در مورد مهاجرین دفاع کرد و از تمام احزاب خواست تا در برابر پالیسی های ضد مهاجرت حزب "بدیل برای المان" مبارزه کنند.

پس از شکست حزب اش در انتخابات ایالتی آلمان، خانم مرکل روز چهار شنبه در سخنرانی به اعضای پارلمان، بار دیگر از پذیرش سیل مهاجرینی که سال گذشته وارد آنکشور شدند، دفاع نمود.

اما خانم مرکل این را نیز پذیرفت که کار های بیشتری در این راستا نیاز است و باید نگرانی هایی که منتج به طرفداری از حزب ملتگرای "بدیل برای آلمان" گردیده، جدی گرفته شوند.

با اینهم، صدراعظم آلمان به اعضای پارلمان هشدار داد که پیروزی حزب ملتگرا موسوم به ای اف دی در انتخابات محلی اخیر، آزمونی برای همۀ احزاب دیگر شمرده میشود.

آلمان در سال ۲۰۱۵ شاهد ورود غیرمنتظرۀ پناهجویان خارجی بود که بخش عمدۀ این افزایش از پالیسی مهاجر پذیر خانم مرکل ناشی میشد.

مقامهای آلمانی گفته بودند که بیش از یک میلیون مهاجر و پناهجوی خارجی در سال ۲۰۱۵ وارد آن کشور شدند، اما فرانک جورگن ویسی رئیس ادارۀ مهاجرت آلمان گفته است که شمار دقیق پناهجویان تازه وارد به آن کشور کمتر از یک میلیون است، زیرا به گفتۀ وی شماری از پناهجویان دوبار ثبت نام کرده و برخی هم پس از ثبت نام در آلمان به سایر کشورهای اروپایی رفته اند.

پیروزی حزب ملتگرای بدیل برای آلمان در انتخابات ایالتی همپا با توسعه احساسات ضد خارجی ها در آنکشور می باشد. این حزب از ١٦ ایالت آلمان در ٩ ایالت حضور دارد و امکان آن موجود است که سال آینده به پارلمان آلمان راه یابد.

خانم مرکل که انتظار میرود سال آینده در انتخابات عمومی برای چهارمین بار غرض بدست آوردن کرسی صدراعظمی مبارزه کند، می گوید حکومت اش برای جلوگیری از ورود مهاجرین تازه اقدامات جدی نموده است. به گفته خانم مرکل آنها قانون ادغام در جامعه را تصویب نموده و پروسه اخراج آنعده مهاجرین را که درخواست پناه دهندگی شان رد می شود، سرعت بخشیده است.

خانم مرکل می گوید "شرایط امروز چندین مراتبه بهتر از سال گذشته است، اما کار های زیادی باید انجام شود." او افزود که سیاستمداران باید با مراجعه به مردم بیآموزند و حقایق را برای آنها بیان نمایند.

خانم مرکل می گوید "اگر حقایق بیان شود، چیزی را که ضرورت داریم اعتماد مردم است و آنرا دوباره بدست خواهیم آورد."

XS
SM
MD
LG