لینک های دسترسی

Breaking News

ده هزار سرباز آلمانی به جنگ کروناویروس می‌روند


وزارت دفاع آلمان گفته است که ده هزار سرباز آن کشور را آماده می‌کند تا در انجام آزمایش‌های کووید۱۹ کارکنان صحی را یاری رسانند.

خبرگزاری فرانس پرس از قول سخنگوی وزارت دفاع آلمان گزارش داده است که اگر از وزارت دفاع آلمان خواسته شود، در فرصت کوتاه ده هزار سرباز را برای کمک رسانی در خانه‌های سالمندان و پرستارخانه‌ها آماده خواهد کرد.

این سربازان برای انجام آزمایش فوری کووید۱۹ آموزش دیده و تلاش خواهند کرد تا از فشار کار بر کارکنان خانه‌های سالمندان بکاهند. اما مقام‌های محلی تصمیم خواهند گرفت که از این سهولت پیشنهاد شدۀ وزارت دفاع آلمان کار بگیرد یا خیر.

بر اساس آمار وزارت دفاع آلمان، هم اکنون ۱۱۵۶ سرباز آن کشور در ۲۶۷ خانۀ سالمندان در سرتاسر آن کشور کارکنان را یاری می‌رسانند.

آلمان در اواخر دسمبر ۲۰۲۰ روند تطبیق واکسین کووید۱۹ را آغاز کرد و کسانیکه در خانه‌های سالمندان زیست یا وظیفه دارند، در زمرۀ نخستین کسانی اند که واکسین می‌شوند.

انستیتیوت رابرت کوخ آلمان گزارش داده است که تا صبح چهارشنبه ۱۳ جنوری بیش از ۷۵۸ هزار نفر در آلمان واکسین کووید۱۹ شده اند که ۳۶۶ هزار کارمند صحی به شمول داکتران، پرستاران و کارکنان خانه‌های سالمندان و ۲۸۵ هزار باشندۀ خانۀ سالمندان شامل آن است.

انستیتیوت رابرت کوخ روز چهارشنبه گزارش داد که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۹۶۰۰ مورد ابتلا و ۱۰۶۰ مرگ ناشی از کووید۱۹ در آن کشور ثبت شده است.

از آغاز همه‌گیری کروناویروس که در دسمبر ۲۰۱۹ از شهر ووهان چین منشا گرفت، بر اساس آمار پوهنتون جانسر هاپکینز ایالات متحده، تا کنون نزدیک به یک میلیون و ۹۷۳ هزار نفر در آلمان به کووید۱۹ مبتلا شده و بیش از ۴۳۶۰۰ نفر در اثر ابتلا به این بیماری جان باخته اند.

XS
SM
MD
LG