لینک های دسترسی

Breaking News

آلمان مهاجرین بیشتری را اخراج می‌کند


حکومت آلمان پس از توافق با اسپانیا، شمار بیشتر مهاجرین و پناهجویان را اخراج می‌کند.

توافق برای برگرداندن مهاجرین از آلمان به اسپانیا، نخستین اقدام حکومت آلمان برای کاهش تنش سیاسی ناشی از سیاست مهاجرپذیر انگلا مرکل، صدر اعظم آن کشور است.

الینور پیترمن، وزیر داخلۀ آلمان، روز چهارشنبه (۸ اگست) گفت که توافق جدید سر از یکشنبه (۱۱ اگست) عملی خواهد شد و بر اساس آن مهاجرینی که در اسپانیا ثبت و راجستر شده و سپس وارد آلمان شده اند در جریان ۴۸ ساعت به اسپانیا برگردانده خواهند شد.

وزیر داخلۀ آلمان گفت که مذاکرات با یونان و ایتالیا نیز جریان دارد تا توافق مشابهی با آن دو کشور نیز صورت گیرد. یونان و ایتالیا دو بندر عمدۀ ورود پناهجویان خارجی به اروپا است.

اکثر شهروندان افغان که به گونۀ قاچاق از طریق ترکیه به اروپا سفر می‌کنند، ابتدا وارد یونان شده و از آنجا رهسپار مقاصد نهایی شان در کشورهای عضو اتحادیۀ اروپایی می شوند.

وزارت داخلۀ آلمان در ماه جون گفته بود که پناهجویانی را که از اتریش وارد آن کشور شده اند، اخراج و به اتریش برخواهد گرداند، اما صدر اعظم مرکل پافشاری کرد که باید اینکار بر اساس توافق با حکومت اتریش صورت گیرد.

بر اساس قوانین اتحادیۀ اروپایی، پناهجویانی که از بیرون وارد کشورهای عضو این اتحادیه می شوند، به محض ورود به قلمرو این اتحادیه، هر کشوری که باشد، ثبت و راجستر شده و درخواست پناهندگی شان در همانجا طی مراحل شود.

XS
SM
MD
LG