لینک های دسترسی

Breaking News

دفتر عبدالله: طرح حکومت همه‌شمول تا دو روز دیگر نهایی می‌شود


تیم ثبات و همگرایی به رهبری داکتر عبدالله عبدالله می گوید که تا دو روز دیگر طرح بیرون رفت از بن بست موجود سیاسی و انتخاباتی نهایی خواهد شد.

به گفته امید میثم، سخنگوی عبدالله عبدالله، این طرح بر بنیاد منافع ملی برای ایجاد حکومت همه شمول در نظر گرفته شده است.

آقای میثم به صدای امریکا گفت: "تا دو روز دیگر طرح حکومت توافقی نهایی می‌شود...این طرح راه حل معقول و عملی را برای ختم بحران، حکومت فراگیر، ملی و همه شمول ارایه خواهد کرد".

ریاست جمهوری افغانستان در این مورد ابراز نظر نکرده، ولی به گفته نصرالله ستانکزی، استاد فاکولته حقوق و علوم سیاسی پوهنتون کابل "هردو جناح چاره‌ای جز توافق ندارند".

پس اعلام نتایج انتخابات اخیر ریاست جمهوری افغانستان از سوی کمیسیون مستقل انتخابات که در آن محمد اشرف غنی برنده اعلام شد، داکتر عبدالله عبدالله نتایج انتخابات را نپذیرفت و در روز مراسم تحلیف آقای غنی، او نیز تحلیف ریاست جمهوری را انجام داد و حکومت همه‌شمول را اعلام کرد.

تنش های سیاسی میان هردو طرف بر روند صلح و مبارزه با آزمون های دیگر در افغانستان نیز سایه افگنده و حرکت مردمی صلح خواهان از دو طرف می‌خواهد تا هرچه زودتر به این تنش ها پایان بدهند.

از اوضاع به میان آمده در افغانستان، کشور های جهان نیز یکی پی دیگر ابراز نگرانی کرده و حتا وزارت خارجه ایالات متحده امریکا ادامه کمک های این کشور را به افغانستان، مشروط به ایجاد حکومت فراگیر و همه شمول دانسته است.

دفتر عبدالله: طرح حکومت همه شمول تا دو روز دیگر نهایی میشود
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00

XS
SM
MD
LG