لینک های دسترسی

Breaking News

افزایش جرایم ناشی از نفرت در برابر آسیایی‌نژادها در امریکا


سال گذشته، جرایم ناشی از نفرت علیه امریکایی‌های آسیایی‌نژاد در شهر‌های بزرگ ایالات متحده افزایش یافته و در برخی از شهرها میزان این افزایش چند برابر شده بود.

براساس معلومات مرکز مطالعهٔ نفرت و افراطگرایی پوهنتون ایالت کالیفورنیا که به گونهٔ اختصاصی با صدای امریکا شریک ساخته شده، در سال ۲۰۲۰ میلادی ۱۲۲ مورد جرایم ناشی از نفرت علیه امریکایی‌های آسیایی‌نژاد در ۱۶ شهر پرجمعیت گزارش شد که در مقایسه با سال ۲۰۱۹ در حدود ۱۵۰ در صد افزایش را نشان می‌دهد.

معلومات دو شهر به گونهٔ مستقل توسط صدای امریکا جمع آوری شده است.

مدافعین حقوق امریکایی‌های آسیایی‌نژاد این افزایش بی پیشینهٔ حملات را به سخنان دونالد ترمپ، رییس جمهور پیشین امریکا نسبت می‌دهند که چین را به شیوع کروناویروس مقصر می‌خواند؛ عملی که سبب افزایش نفرت مردم عادی شد که به خاطر تاثیرات اقتصادی و اجتماعی این ویروس به ستوه آمده و خشمگین بودند.

بیشترین جرایم ناشی از نفرت ضد آسیایی‌ها در شهر نیویارک صورت گرفته بود که جمعیت بزرگی از آسیایی‌ها در آن زیست دارند.

پولیس نیویارک در سال ۲۰۲۰ میلادی ۲۸ قضیهٔ نفرت در برابر آسیایی‌نژادها را مورد تحقیق قرار داد که در مقایسه با سال ۲۰۱۹ میلادی نه برابر افزایش را نشان می‌دهد.

بیروی تحقیقات فدرال (FBI) جرایم ناشی از نفرت را جنایتی می‌پندارد که انگیزهٔ نژادی، دینی، جنسیتی و دیگر عوامل شامل آن است.

با آنهم معلومات مرکز مطالعهٔ‌ نفرت و افراطگرایی نشان می‌دهد که در ۱۵ شهر بزرگ، سطح این جرایم در مقایسه با سال ۲۰۱۹ میلادی هفت در صد کاهش یافته است.

ارقام ارایه شده نشان می‌دهد که جرایم ناشی از نفرت در نیویارک کاهش،‌ اما در ایالت کالیفورنیا ۱۶۲ در صد افزایش یافته است.

XS
SM
MD
LG