لینک های دسترسی

Breaking News

کووید۱۹ در افغانستان؛ ۱۷ بیمار دیگر جان باختند


وزارت صحت عامۀ افغانستان می‌گوید که در یک شبانه‌روز گذشته، ۱۷ نفر در اثر بیماری کووید۱۹ در این کشور جان باخته اند.

معصومه جعفری، معاون سخنگوی این وزارت روز شنبه ۱۸ جولای (۲۸ سرطان) به خبرنگاران گفت تمامی این بیماران در ولایت کابل فوت کرده اند که با این حساب، آمار مجموعی مرگ و میر ناشی از کروناویروس در این کشور به ۱۱۶۴ مورد رسیده است.

به گفته خانم جعفری ولایت‌های کابل، هرات، ننگرهار و بلخ به ترتیب بیشترین شمار قربانیان بیماری کووید۱۹ را در این کشور دارند.

همچنان طی ۲۴ ساعت گذشته از جملۀ ۱۹۶ واقعه مشکوک کروناویروس در سراسر این کشور، ۶۰ مورد مثبت ثبت شده که با این موارد جدید، شمار مبتلایان بیماری کووید۱۹ در این کشور به ۳۵ هزار و ۲۸۹ مورد رسیده است.

همچنان از آغاز شیوع کروناویروس در این کشور، تا اکنون ۲۳ هزار و ۲۸۰ نفر دوباره صحت‌یاب شده اند.

مقام‌های افغان گفته اند که واقعات مثبت کروناویروس با گذشت هر روز در این کشور رو به کاهش است. چنان‌که ریاست صحت عامۀ ولایت هرات بار دیگر اعلام کرد که در یک روز گذشته، هیچ نمونۀ مشکوک در لابرتوارهای این ریاست به ثبت نرسیده است.

کروناویروس برای نخستین‌بار در شهر ووهان ایالت هوبی چین در دسمبر ۲۰۱۹ میلادی شیوع کرد و سپس در سراسر دنیا گسترش یافت و به همه‌گیری مرگ‌بار تبدیل شد.

بر اساس معلومات پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده تا صبح شنبه ۱۸ جولای (۲۸ سرطان) این ویروس در سراسر جهان جان بیش از ۶۰۲ هزار نفر را گرفته و بیش از ۱۴ میلیون و ۱۸۰ هزار نفر به آن مبتلا شده اند.

XS
SM
MD
LG