لینک های دسترسی

Breaking News

در ۲۰ روز گذشته، سیلاب‌ها جان ۶۳ افغان را گرفته است – اوچا


دفتر هماهنگی امور کمک‌های بشری ملل متحد (اوچا) اعلام کرده است که در اثر سرازیر شدن سیلاب‌ها از اول مارچ تا اکنون، ۶۳ نفر در افغانستان کشته شده و ۳۱ تن دیگر زخمی شده اند.

این سازمان گفته است که سیلاب‌های اخیر در چهارده ولایت افغانستان، ۱۲۲ هزار شش‌صد نفر را در بیست روز گذشته متضرر ساخته است.

بر بنیاد گزارش اوچا، ولایت‌های کندهار، فراه، هلمند، کنر، لغمان، ننگرهار و زابل بیشترین زیان‌های حوادث طبیعی را در ماه جاری داشته اند.

در این گزارش آمده است که ۵۲ هزار نفر در فراه، نزدیک به ۳۳ هزار نفر در کندهار و نزدیک به ۱۸ هزار و پنجصد نفر در هلمند، از سرازیر شدن سیلاب‌ها آسیب دیده اند.

همچنان سرازیر شدن سیلاب‌ها در بیست روز گذشته در ولایت‌های فراه، کندهار، هلمند، هرات، کاپیسا، پروان، زابل و کابل، نزدیک به ۴ هزار نه‌صد منزل مسکونی را تخریب کرده است.

این سیلاب‌ها به مراکز خدمات عامه نیز آسیب رسانده؛ چنان‌که در این گزارش آمده است تنها در ولایت های فراه و کندهار ۱۴۰ باب مکتب آسیب دیده اند.

در همین حال، ادامه بارندگی‌ها در ولایت‌ هرات بار دیگر از باشندگان این ولایت قربانی گرفته است.

مقام‌های محلی هرات دیروز سه شنبه (۲۸ حوت) به صدای امریکا گفته اند در دو روز گذشته به اثر سرازیر شدن سیلاب‌ها در این ولایت، ۱۳ نفر جان باخته اند.

جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات گفت که چهار زن، سه کودک و شش مرد در میان جانه باخته گان این حوادث طبیعی اند.

آقای فرهاد تاکید کرد که در این سیلاب‌ها صدها خانه تخریب شده که بیشتر این سیلاب‌ها در ولسوالی های رباط سنگی، غوریان، زنده جان، زاول و کوه زور صورت گرفته است.

XS
SM
MD
LG