لینک های دسترسی

Breaking News

افزایش بی پیشینهٔ واقعات کروناویروس در هند


مقامات در هند می‌گویند که در یک شبانه روز گذشته ۶۰۸۸ واقعه جدید کروناویروس را ثبت کرده اند که از آغاز شیوع این ویروس در این کشور، بی پیشینه بوده است.

با این حساب، شمار مبتلایان در هند به ۱۲۴ هزارنفر رسید.
وزرات صحت هند روز جمعه ۲۲ می (دوم جوزا) اعلام کرد که در ۲۴ساعت گذشته ۱۴۸ نفر دیگر پس از ابتلا به کروناویروس جان باخته اند. که شمار جان باخته گان به ۳۷۰۷ نفر میرسد.

کروناویروس در دسمبر سال گذشته از شهر ووهان، مرکز ولایت هوبی چین، منشا گرفت و تا کنون در ۱۸۷ کشور و قلمرو جهان به همه‌گیری مرگبار صحی مبدل شده است.

در حالیکه هند با همه گیری کروناویروس دست و پنجه نرم می‌کند توفان شدیدی که در یک دهه گذشته سابقه نداشته در شرق هند و بنگله دیش، دست کم ۸۲ کشته برجای گذاشته است.

مقامات می گویند این توفان روستاهای ساحلی را تخریب کرده و به خطوط برق آسیب های فراوان زده و باعث سیل و بروز مشکلات در کار کمک رسانی شده است.

در پی وقوع توفان و امواج قدرتمند دریا، سقف خانه‌ها، راه‌ها و پل‌ها تخریب شد و روستاهای این مناطق به آب و برق دسترسی ندارند.

به گفتهٔ مقامات مسوول تخلیهٔ گسترده جمعیت این مناطق قبل از رسیدن طوفان، جان افراد بسیاری را نجات داده است اما میزان خسارات جانی و مالی به بار آمده، بعد از برقراری خطوط ارتباطی مشخص می شود.

XS
SM
MD
LG