لینک های دسترسی

Breaking News

قوای هندی پنج تندرو مظنون را در منطقه‌ای کشمیر کشت


یک شبه نظامی هندی هنگام تلاشی خریطه‌ای یک مرد کشمیری در یکی از مارکیت‌های پرازدحام منطقه‌ای سرینگر

پولیس هند گفته است که در جریان درگیری با شورشیان روز سه شنبه ۱۲ اکتوبر (۲۰ میزان) پنج تندرو مظنون در منطقه‌ای کشمیر زیر سلطه‌ای هند کشته شدند.

کشتار تندوران مظنون یک روز پس از آن صورت گرفت که در جریان درگیری با شورشیان پنج سرباز هندی در منطقه‌ای مورد مناقشه‌ای کشمیر کشته شدند.

به گفته‌ای پولیس هند، نخستین درگیری در پی حمله سربازان و پولیس ضد شورش در منطقه امام شهاب واقع در منطقهٔ شاپیان جنوبی رخ داد.

به گفته پولیس، قوای امنیتی آن کشور روز دوشنبه ۱۱ اکتوبر منطقه‌ٔ امام شهاب را محاصره کردند و درگیری پس از آن صورت گرفت که تندروان از تسلیم شدن اجتناب کردند. به گفته پولیس، سه تندرو در درگیری بعدی صبح سه شنبه کشته شدند.

خبرگزاری اسوشیتید پرس از قول مردم محل گزارش داده است که قوای هندی در جریان درگیری یک منزل رهایشی را با استفاده از مواد منفجره از بین برد؛ تکتیکی که قوای هندی همواره در منطقه‌ای کشمیر از آن استفاده می کند.

پولیس هند همچنین گفته است که در یک درگیری جداگانه‌ای روز سه شنبه دو تندرو دیگر در یک باغ سیب در جریان ضد حمله‌ای شورشیان در قریه‌ای فریپورا، کشته شد.

خشونت‌ها در منطقه‌ای کشمیر در حالی افزایش یافته است که هفته گذشته منطقه‌ای سرینگر شاهد کشتار‌های هدفمند بود. به تعقیب این کشتار ها، پولیس هند بیش از ۷۰۰ مظنون تندرو را در این منطقه بازداشت کرد و از آنان بازجویی می کند.

این بازداشت‌ها پس از آن صورت گرفت که تندروان یک کیمیادان هندو مذهب کشمیری، دو معلم مکاتب هندو و سیک‌ها و یک غذا فروش سر جاده را در ایالت شرقی بیهار با ضرب مرمی کشتند.

پولیس هند گفته است که یکی از تندروانی که روز سه شنبه کشته شد، در کشتن غذا فروش سرجاده، دخیل بود.

هند و پاکستان، دو قدرت هسته‌ای هر دو ادعای مالکیت کامل منطقه مورد مناقشه‌ای کشمیر را دارند.

شورشیان در منطقه کشمیر زیر سلطه‌ای هند از سال ۱۹۸۹ میلادی به این سو بر ضد دهلی جدید درگیر جنگ استند. بسیاری از کشمیری‌های مسلمان از اهداف شورشیان حمایت می کنند، زیرا آنان خواهان یکجا شدن با پاکستان استند، کشوریکه اکثر جمعیت آنرا مسلمانان تشکیل می دهد.

هند ادعا می کند که تندروان کشمیری از حمایت تروریستی حکومت پاکستان برخوردار استند، ادعای که از سوی پاکستان رد شده است.

در عین حال، بسیاری از کشمیری‌ها شورش در مقابل حکومت هند را به مثابه‌ای مبارزه برای آزادی‌‌شان تلقی می‌کنند. در جریان درگیری ها، هر دو جناح، شورشیان کشمیری و قوای هند، همواره کشته می شوند.

XS
SM
MD
LG