لینک های دسترسی

Breaking News

سفر هیات علمای اندونیزیا به کابل


نشست عالمان دینی اندونیزیا با شورای عالی صلح افغانستان

یک هیات از شورای علمای و دولت اندونیزیا برای سرعت بخشیدن به روند صلح افغانستان، به کابل آمده است.

این هیات متشکل از سیزده تن از شورای علما و وزارت خارجه اندونیزیا است که دیروز "۱۲ عقرب" با رهبری شورای صلح افغانستان دیدار و گفتگو کرد.

سید احسان طاهری، سخنگوی شورای عالی صلح می گوید که این هیات با دولت و شورای عالی صلح افغانستان درباره برگزاری نشست دوم علمای دینی افغانستان، پاکستان و اندونیزیا صحبت کرده است و برای برگزاری این نشست در اندونیزیا ابراز آماده گی کرده است.

آقای طاهری امروز " ۱۳ عقرب" در این زمینه به صدای امریکا گفت : " هیات علمای اندونیزیا برای سرعت بخشیدن به گفتگوهای صلح میان حکومت افغانستان و طالبان، از شورای عالی صلح خواسته است که در جاهایی که نیاز است، با اندونیزیا همکاری کنند تا روند صلح پرشتاب تر شود.‌"

هرچند، زمان برگزاری نشست دوم علمای افغانستان، پاکستان و اندونیزیا تاکنون مشخص نشده است، اما شورای عالی صلح افغانستان از دولت اندونیزیا خواسته است که تلاش برای کشانیدن طالبان به روند صلح با دولت افغانستان را در اولویت هایش قرار بدهد.

اولین نشست میان علمای افغانستان، پاکستان و اندونیزیا در ماه می ۲۰۱۸ میلادی،‌ در شهر بوگور اندونیزیا برگزار شده بود. علمای دینی این سه کشور با صدور یک قطعنامه دوازده ماده یی،حمله های انتحاری را خلاف اصول اسلام دانسته و از طرف های درگیر این جنگ خواستند که دست از خشونت بکشند و به روند صلح بپیوندند.

XS
SM
MD
LG