لینک های دسترسی

Breaking News

لیبرمن: ایران مسئول حملات انترنتی بر بانک های امریکایی است


سناتور جوزف لیبرمن

سناتور جوزف لیبرمن، عضو مجلس سنای ایالات متحده می گوید که ایران در حملات انترنتی بر دو بانک بزرگ امریکایی دست داشته است.

رئیس کمیتۀ امنیت داخلی مجلس سنای ایالات متحده می گوید که به باور وی ایران در حملات انترنتی هفتۀ جاری بر بانک های امریکایی دست داشته است.

سناتور جوزف لیبرمن، در مصاحبه با شبکۀ تلویزیونی C-SPAN ایالات متحده گفت که با باور وی ایجاد اختلال در وبسایت دو بانک عمدۀ امریکایی، توسط نیرو های قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران انجام شده است.

لیبرمن ابراز عقیده کرد که حملات یاد شده پاسخی به تعزیرات "قویی روزافزون" اقتصادی بر ایران است که ایالات متحده و متحدین اروپایی آن بر نهاد های مالی ایران وضع کرده اند.

ایالات متحده و چندین کشور غربی متحدانه تعزیراتی را به خاطر برنامۀ جنجال برانگیز هستوی ایران وضع کرده اند. غرب ظن از آن دارد که ایران در تلاش دستیابی به سلاح هستوی است اما ایران این ادعا را رد کرده می گوید که برنامۀ هستوی آن کشور برای مقاصد صلح آمیز است.

سنای ایالات متحده روز شنبه تقریباً با اکثریت آرا یک قطعنامه غیر الزامی را در مخالفت با انکشاف تسلیحات اتمی توسط ایران تصویب کرد.

قطعنامۀ غیر الزامی به فیصله هایی گفته می شود که نمی توان آن را به عنوان جواز برای اقدام نظامی یا اعلان جنگ تعبیر کرد.

حکومت ایالات متحده در برابر تقاضا های اسرائیل برای تعیین ضرب الاجل غرض توقف برنامۀ هستوی ایران مقاومت کرده است.

اسرائیل ایران مجهز با سلاح هستوی را تهدیدی برای بقای خود تلقی کرده و اقدام نظامی بر تاسیسات هستوی تهران را نفی نکرده است.
XS
SM
MD
LG