لینک های دسترسی

Breaking News

مرور قضیۀ سنگسار یک زن در ایران


مرور قضیۀ سنگسار یک زن در ایران

آژانس خبر رسانی دولتی ایران خبر داد که قوۀ قضائی آنکشور قضیۀ سنگسار یک زن را که به فحشا محکوم شده است، تحت مرور و بررسی قرار داده است.

آژانس خبر رسانی دولتی ایران خبرداد که قوۀ قضائیه آنکشور قضیۀ سنگسار یک زن را که به فحشا محکوم شده است، تحت مرور و بررسی قرار داده است.

آژانس خبررسانی ارنا از محمد جواد لاریجانی رئیس شورای حقوق بشر ایران نقل نموده که میگوید، قضات ایران اکثراً سنگسار را به مجازات همانند آن تعویض مینمایند.

این بیانیه ، آخرین بیانیۀ در سلسلۀ انکشافات قضیۀ سکینه محمدی اشتیانی بوده که باعث بروز تقبیح جهانی گردید.

طبق گزارش روز سه شنبۀ رسانه های برتانوی، مقامات ایرانی پلان سنگسار اشتیانی ۴۳ را بخاطر فحشأ ، فسخ نموده اند.

اما سرنوشت اودرحالی مبهم باقی مانده که اکثر کشور های غربی و فعالین حقوق بشر از ایران خواسته اند تا اشتیانی را که مادر دو فرزند است، از بین نبرند. پسر او بروز جمعه به روز نامۀ گاردین لندن گفت، مادر وی هنوز هم با اعدام مواجه است.

گروه های دفاع از حقوق بشر میگویند، اشتیانی از قبل به ۹۹ دُره ، مجازات شده است. محاکم ایرانی در سال ۲۰۰۶ ، او را به داشتن روابط نامشروع محکوم نموده بودند.

یک گزارش دیگر حاکیست که یک مقام وزارت خارجه افغانستان میگویند که معلومات کافی مبنی بر اینکه چه تعداد از افغان ها در ایران در محابس بسر میبرند، و به چه تعداد اعدام شده اند، در دست نیست.

اکلیل احمد حکیمی، معاون سیاسی وزارت خارجه افغانستان سفر رسمی به ایران داشت و در مورد میگوید که مقامات ایرانی وعده همکاری های دیپلوماتیک را در مورد داده اند. او اظهار نمود که در مورد تعداد و مشخصات افغان های که در ایران در قید زندان بسر میبرند معلومات لازمه را بزودی ارائه خواهند کرد.

XS
SM
MD
LG