لینک های دسترسی

Breaking News

العبادی: جنگ بر ضد داعش در عراق پایان یافت


حیدر العبادی، صدراعظم عراق، حین کنفرانس خبری و اعلام پیروزی در برابر تندروان گروه دولت اسلامی یا داعش

حیدر العبادی، صدر اعظم عراق، روز شنبه اعلام کرد که نیروهای عراقی در جنگ سه ساله در برابر تندروان گروه دولت اسلامی یا داعش پیروز شده است و جنگ بر ضد داعش را پایان یافته اعلام کرد.

آقای العبادی گفت که نیروهای عراق اکنون بر تمامی مرز های آن کشور با سوریه کنترول دارند و توانستند تندروان گروه دولت اسلامی را از عراق بیرون رانند.

صدر اعظم عراق خطاب به تندروان داعش گفت که دشمنان عراق میخواستند تا مدنیت را در آن کشور از بین ببرند، اما اتحاد و ارادۀ عراقی ها برنده شد.

در همین حال، یک فرماندۀ ارشد اردوی عراق، پایان جنگ آن کشور را علیه گروه داعش اعلام کرد.

عبدالامیر رشید، یک نظامی ارشد عراق، با نشر یک اعلامیه گفته است که عملیات محاربه یی ضد تندروان داعش، پس از آنکه نیرو های عراقی کنترول سرحدات آن کشور را با سوریه به دست گرفت، پایان یافت.

در این اعلامیه آمده است که تمام قلمرو عراق از وجود گروه دهشت افگن داعش آزاد شده و نیرو های عراقی کنترول کامل سرحدات بین المللی عراق – سوریه را در دست دارد.

جنگجویان گروه داعش در ۲۰۱۴ تقریباً یک بر سه حصۀ عراق را به شمول شهر موصل، دومین شهر بزرگ آن کشور، را در کنترول خود گرفته بود. اما در ماه های اخیر، تندروان این گروه با شکست های پیهم در عراق و سوریه مواجه شده اند.

در جنگ های متواتر داعش در برابر حکومت عراق، بخش های زیاد آن کشور تخریب شده و هنوز هم حدود سه میلیون عراقی از خانه های شان بیجا شده باقی مانده اند.

XS
SM
MD
LG