لینک های دسترسی

Breaking News

نظامیان عراقی: آخرین شهرک داعش تسخیر شد


FILE - An unloaded Twitter website is seen on a phone without an internet connection, in front of a displayed ISIS flag in this photo illustration in Zenica, Bosnia and Herzegovina.

تسخیر شهرک "راوا" از نزد تندوران داعش در حالی صورت گرفته است که خلافت خود خواندۀ این گروه در هر دو طرف سرحد بین سوریه و عراق با سقوط مواجه میباشد.

بازپس گیری دوباره شهرک "راوا" در وادی فرات طی عملیاتی که اوایل صبح روز جمعه صورت گرفت، در حالی انجام شد که گروۀ داعش برای دومین روز متواتر در ابوکمال، آخرین شهر تحت کنترول آن گروه در نزدیک سرحدات سوریه با عراق تحت حمله قرا گرفتند.

پس از عملیات های تهاجمی در عراق و سوریه، حال گروۀ دولت اسلامی ۹۵ فیصد خلافت خود خوانده اش راکه در دو طرف سرحدات بین سوریه و عراق در سال ۲۰۱۴ اعلام کرده بود، از دست داده است.

جنرال عبدالامیر یارالله از قوماندانی مشترک عراق یا "جی او سی JOC " در یک اعلامیه گفت قوای حکومتی و واحد های شبۀ نظامی تمام منطقۀ "راوا" را آزاد ساخته و بیرق عراق را در آن مناطق به اعتزار در آورده اند.

دو سال قبل تندروان داعش در اوج قدرت قرار داشتند و بر میلیون ها نفر از سوریه گرفته تا نزدیکی بغداد، پایتخت عراق، کنترول داشتند. اما در این اواخر، تندروان این گروه در همه جبهات عراق و سوریه قلمرو های گستردۀ خود را از دست دادند.

هدف قرار دادن منابع تمویل گروه دولت اسلامی و توافق میان قدرت های بزرگ جهان به خصوص ایالات متحده و روسیه در راستای نابودی داعش از عوامل عمدۀ شکست های پیهم این گروه تندرو در عراق و سوریه به شمار می رود.

XS
SM
MD
LG