لینک های دسترسی

Breaking News

نتنیاهو: ایران برای هلوکاست دیگر آماده‌گی می‌گیرد


حکومت ایران گفته است که در برگزاری نمایشگاه رقابت کارتون هلوکاست نقش نداشته است

بنیامین نتنیاهو، صدر اعظم اسرائیل، راه اندازی رقابت کارتون را در مورد هلوکاست در ایران تقبیح کرد و گفت که تهران برای هلوکاست دیگر آماده‌گی می گیرد.

در نمایشگاه رقابت کارتون که روز شنبه در تهران گشایش یافت ۱۵۰ اثر از ۵۰ کشور به رقابت پرداخته است که در شماری از آنها نتنیاهو و سیاست‌های حکومت وی در شرق میانه به تمسخر گرفته شده است.

آقای نتنیاهو روز یکشنبه در نشست هفته وار کابینۀ اسرائیل "رقابت ویژۀ کارتون انکار از هلوکاست" را در ایران نه تنها نمایانگر سیاست خرابکارانه و پرخاشگرانۀ تهران خواند بلکه آن را معرف ارزش‌هایی عنوان کرد که رژیم ایران بر آن استوار است.

چندین کارتون این رقابت، نتنیاهو را به مسخره گرفته و در یکی آن صدر اعظم اسرائیل در حالیکه شمشیر به دست دارد، به صفت عضو گروه دولت اسلامی ترسیم شده است.

در اثر دیگر این نمایشگاه نقشۀ شرق میانه با تابوتی دیده می شود که بر آن واژۀ "هلوکاست" نوشته شده است. در این نقشه جای قلمرو کنونی اسرائیل را سرزمین های فلسطینی پر کرده است.

با اینحال حکومت ایران خود را در این رویداد دخیل نداسته و به گفتۀ جواد ظریف وزیر خارجۀ آن کشور، نمایشگاه یاد شده از سوی یک سازمان غیر دولتی و بدون حمایت حکومت برگزار شده بود.

XS
SM
MD
LG