لینک های دسترسی

Breaking News

ایتالیا تعدادی از شهروندان پاکستان را به ظن 'دهشت افگنی' بازداشت کرد


پولیس مبارزه با تروریزم ایتالیا و پولیس بین المللی امروز سه شنبه هفتم جون (۱۷ جوزا) شماری از شهروندان پاکستان را به ظن داشتن پیوند با مردی که در سال ۲۰۲۰ بر دفتر مجلهٔ طنزی شارلی ایبدو، چاپ فرانسه، حمله کرده بود، بازداشت کردند.

پولیس ایتالیا بدون ارایهٔ‌ معلومات در مورد شمار افراد بازداشت شده گفت که آنان رابطهٔ مستقیم با حسن محمود،‌ مهاجم پاکستانی، داشتند، فردی که چند هفته پس از نشر دوبارهٔ کارتون‌های منسوب به پیامبر اسلام بر دو نفر با ساطور حمله کرده بود.

پولیس ایتالیا گفت که این عملیات توسط مرکز مبارزه با تروریزم پولیس بین المللی در اروپا با پولیس مبارزه با تروریزم فرانسه و اسپانیا هماهنگ شده بود که در آن یک قاضی ۱۴ دستور بازداشت را در پیوند به جرایم مرتبط به تروریزم بین المللی امضا کرده بود.

یک رسانهٔ محلی ایتالیایی گزارش داده است که حداقل هشت نفر در ایتالیا بازداشت شده اند که با شبکهٔ افراطگرایان اسلامی مرتبط بودند و می‌خواستند حملاتی را طرح‌ریزی کنند.

نشر کارتون‌های منسوب به پیامبر اسلام سبب حملات در فرانسه و تظاهرات گسترده در شماری از کشورهای اسلامی شد.

مجلهٔ طنزی شارلی ایبدو برای بار نخست در سال ۲۰۱۱ کارتون‌های منسوب به پیامبر را اسلام نشر کرد و پس از آن دست به نشر دوبارهٔ آن زد که در پی آن حملات متعددی در فرانسه راه اندازی شد که در آن، به شمول مدیر مسوول، حد اقل سه کارتونیست این مجله نیز کشته شدند.

رهبران شماری از کشورهای اسلامی مخالفت شدید خویش را در رابطه به نشر این کارتون‌های ابراز داشته اند.

XS
SM
MD
LG