لینک های دسترسی

Breaking News

ایران با تویتر جنجال دارد


وزیر خارجۀ ایران با انتقاد از تویتر گفته است که این رسانۀ اجتماعی حساب شماری از کاربران شهروندان ایرانی را بسته کرده و در عین حال به آنعده از کاربران تویتر که مخالف حکومت ایران اند و از حمایت ایالات متحده برخوردار اند، اجازۀ فعالیت در این رسانۀ اجتماعی می دهد.

محمد جواد ظریف این اتهام را ناوقت روز یکشنبه وارد کرد. انتقاد این دیپلومات ارشد ایرانی در حالی صورت می گیرد که رسانه های بزرگ اجتماعی مانند فیسبوک، تویتر و الفابت -که گوگل بخشی از آن است- در ماه اگست حساب صد ها کاربر شهروندان ایرانی را بسته کردند. دلیل عمدۀ مسدود کردن حساب این کاربران رسانه های اجتماعی، جلوگیری از تبلیغات حکومت ایران عنوان شده است.

خبرگزاری رویترز گزارش می دهد که با وجود تلاش های مکرر، مسوولان تویتر از تبصره در این مورد، خودداری کردند.

در همین حال، رسانه های ایرانی اتهام وارد کرده اند که اسرائیل، عربستان سعودی و گروه های مخالف حکومت ایران به شمول مجاهدین خلق در عقب مسدود کردن حسابات کاربران رسانه های اجتماعی مانند تویتر اند. رسانه های ایرانی همچنین ادعا کرده اند که این کشور ها و گروه های مخالف حکومت ایران، کمپاین رسانه یی را برای سرنگونی جمهور اسلامی ایران به راه انداخته اند.

علی خامنه ای، رهبر جمهور اسلامی ایران، نیز در ماه جاری ایالات متحده و اسرائیل را متهم به جنگ رسانه یی در مقابل رژیم ایران کرد.

اتهام و انتقاد مقامات ارشد ایرانی در حالی مطرح شده است که پس از خروج ایالات متحده از توافق هسته‌ای در اگست سال جاری و وضع تعزیرات جدید واشنگتن بر تهران، وضعیت اقتصادی ایران با رکود مواجه شده و ارزش تومان، واحد پول ایران، به طور بی سابقه ای کاهش یافته است.

XS
SM
MD
LG