لینک های دسترسی

Breaking News

بانوی نخست امریکا در مراسم افتتاحیه المپیک اشتراک می‌کند


جیل بایدن، بانوی نخست ایالات متحده در راس هیات دپلوماتیک امریکا برای اشتراک در مراسم افتتاحیه‌ای بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ عازم جاپان شد.

باوصف نگرانی‌ها در مورد شیوع کروناویروس در جاپان، رفتن خانم بایدن و هیات همراهش به جاپان، پیام حمایت ایالات متحده از این متحد آسیایی‌اش را می‌رساند.

خانم بایدن عصر پنجشنبه ۲۲ جولای (۳۱ سرطان) به وقت محل، به پایگاه هوایی نیروهای امریکایی در شهر یوکوتا در جاپان رسید و وزیر خارجهٔ جاپان و مقامات امریکایی و جاپانی از وی استقبال کردند.

خانم بایدن عصر روز پنجشنبه با یوشیهیدا سوگا، صدراعظم جاپان و همسرش ملاقات کرد و قرار است روز جمعه در مراسم افتتاحیه المپیک شرکت کند.

بانوی نخست ایالات متحده در این سفر با ورزشکاران امریکایی، کارمندان و دپلوماتان امریکایی مستقر در جاپان و نوراهیتو، امپراتور جاپان نیز دیدار خواهد کرد.

کمیته بین‌المللی المپیک و دولت جاپان در ماه مارچ سال گذشته در یک تصمیم مشترک بازی‌های المپیک را که قرار بود در ماه جولای ۲۰۲۰ برگزار شود، به دلیل شیوع کروناویروس برای یکسال به تعویق انداختند.

باوجود مخالفت مردم جاپان به برگزاری این المپیک، قرار است حدود ۱۱۰۰۰ بازیکن برای بازی‌های المپیک، ۴۴۰۰ بازیکن برای بازی های پاراالمپیک، ده‌ها هزار مقام کشورها، داوران، مسوولان، تمویل کنندگان و کارمندان رسانه‌ها وارد این کشور شوند.

مقامات صحی گفته اند که تاکنون آزمایش کروناویروس نزد ده‌ها تن از کسانی مثبت بوده است که تا ایندم به دهکدۀ المپیک در شهر توکیوی جاپان وارد شده اند.

XS
SM
MD
LG