لینک های دسترسی

Breaking News

'حمله به روستاهای شرق افغانستان کار نظامیان پاکستان است'


'حمله به روستاهای شرق افغانستان کار نظامیان پاکستان است'
'حمله به روستاهای شرق افغانستان کار نظامیان پاکستان است'

ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان به روزسه شنبه اعلام کرد که امنیت ولایاتی کاملا تامین شده است که قرار است مرحله نخست پروسه انتقال مسؤولیت امنیتی ازنیروهای بین المللی به قوت های امنیتی افغان از آنجا آغاز شود.

مامورین ریاست امنیت ملی گفتند قوت های اضافی ضروری امنیتی نیز جابجا شده اند و در دو سه روز آینده به طور عملی روند آغاز خواهد شد.

مامورین امنیت ملی افغان همچنین از کشف و خنثی نمودن دسیسه بزرگ قتل وزیر امور داخله کشور توسط یک گروه هشت نفری از شبکه دهشت افگنی مربوط به جلال الدین حقانی، اطلاع داد.

لطف الله مشعل، سخنگوی ریاست عمومی امنیت ملی گفت آن افراد طرح حمله بر وزیرداخله به وسیله افراد نفوذی در صفوف پولیس عملی می شد.

'حمله به روستاهای شرق افغانستان کار نظامیان پاکستان است'
'حمله به روستاهای شرق افغانستان کار نظامیان پاکستان است'

سخنگوی ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان روز سه شنبه طی کنفرانس خبری در کابل درمورد خنثی ساختن طرح کشتن وزیر داخله افغانستان گفت گروه مذکور قصد داشتند تا به کمک قاری عمر مشهور به ملا شمس مربوط به شبکه سراج الدین حقانی در قوماندانی امنیه ولایت پکتیا در هنگام سفر جنرال بسم الله خان محمدی، وزیر امور داخله حمله انتحاری و تروریستی را انجام بدهد.

قرار بود وزیر امور داخله به منظور بازدید از اکادیمی پولیس به شهر گردیز مرکز ولایت پکتیا سفر نماید.

سخنگوی امنیت ملی افغانستان دسیسۀ نافرجام کشتن وزیر امور داخله را بخشی از عملیات البدر طالبان بیان داشت که از اوایل سال جاری خورشیدی تا حال ادامه دارد وهدف عمده و اساسی آن همانا کشتن رجال و شخصیت های برجسته نظام حاکم افغانستان می باشد.

به قول آقای مشعل ترور جنرال داوود داوود، جنرال شاه جهان نوری، جنرال خان محمد و جنرال مولانا عبدالرحمان سید خیلی و دیگران درهمین سلسله بوده و آنها قربانیان عملیات البدر محسوب میشوند.

لطف الله مشعل همچنین از کشف و خنثی نمودن سه مورد دیگر از تلاشهای مخالفان برای نفوذ در صفوف نیروهای امنیتی صحبت نموده گفت در گذشته وزارت دفاع ملی حاضر نبو از افراد امنیت ملی در آن وزارت، خدمات کشفی انجام بدهد مگر بعد از بروز چند واقعه ناامنی در داخل وزارت دفاع ملی، اکنون امنیت ملی در شعبات جلب وجذب آن وزارت در شناسایی افراد مشکوک همکاری می نماید.

سخنگوی امنیت ملی در نشست خبری خویش یک باردیگر برموضوع حملات راکتی و توپخانه پاکستان در مناطق مسکونی ولایات سرحدی در شرق کشور اشاره نموده گفت این که حکومت در برابر اظهارات مقامات پاکستانی وانکار آنها هر موقفی که دارد مربوط مقامات ذی صلاح است مگر موقف مابه حیث یک ارگان کشفی کشور اینست که تمامی توپهایی که ازآن سوی مرز پاکستان به دهات و قریه های افغانستان فیر شده اند نزد هیچ گروه دهشت افگنی نیست. آن سلاح نه نزد طالبان است و نه در دست لشکر طییبه است و به همین ترتیب القاعده و طالبان پاکستانی هم از داشتن همچو اسلحه محروم اند.

'حمله به روستاهای شرق افغانستان کار نظامیان پاکستان است'
'حمله به روستاهای شرق افغانستان کار نظامیان پاکستان است'

آقای مشعل علاوه کرد وی با اطمینان صد در صد میگوید که هیچ کس دیگر نیست جز نظامیان پاکستان. اینکه دولت مرکزی آنها ازآن با خبر است یا نه، مربوط وی نیست.

لطف الله مشعل، سخنگوی ریاست عمومی امنیت ملی افغانستان از موجودیت ایمن الظواهری، رهبر القاعده و ملا محمد عمر، رهبر جنبش طالبان در خاک پاکستان خبر داده علاوه کرد ذاکرقیوم، قوماندان جهادی و عملیاتی طالبان اعضای مهم حلقه رهبری شورای کویته، شورای پیشاور، انورالحق مجاهد، قدرت الله، سفیر بی بدیل طالبان که - درین اواخر در مذاکرات بیرون مرزی به نمایندگی از طالبان شرکت میکند - همه اینها در پاکستان هستند.

آقای مشعل گفت افرادی که در ترکیب رهبری قرار دارند در شهر های بزرگ و افراد پایین رتبه در کرم ایجنسی زندگی میکنند.

XS
SM
MD
LG