لینک های دسترسی

Breaking News

هفت کشته در انفجار قندهار


این انفجار ساعت 12 ظهر امروز یک شنبه در پارکینگ وسایط قوماندانی امنیه ولایت کندهار صورت گرفت. به گفته مقامات پنج پولیس و دو فرد غیر نظامی در این انفجار جان باختند.

توریالی ویسا والی کندهار، درباره جزییات این حادثه گفت " 7 تن کشته شده که دران 5 تن پولیس و 2 تن ملکی است، به شمول زنان و اطفال 19 تن مجروحین داریم که از ان جمله 13 تن افراد ملکی و 6تن پولیس است."

در همین حال باشندگان ولایت کندهار، جناحهای درگیر را مورد انتقاد قرار داده می گویند که به زندگی آنها هیچ توجه صورت نمی گیرد.

لعل محمد، باشنده شهر قندهار از مخالفین مسلح دولت می خواهد تا از کشتن و متضرر ساختن غیرنظامیان دست بردارند.

او می گوید "این انفجارات که صورت می گیرد به افراد ملکی خسارات انگفت وارید می نماید باید جلوی ان گرفته شود."

سمیع، باشنده دیگر قندهار تلفات ملکی را ناشی از موجودیت قرار گاهای نظامی در ساحات نامساعد و رهایشی می خواند و از مقامات دولتی خواهان انتقال قوماندانی امینه ازمحل کنونی است.

او می گوید "اگر از این جا انتقال گردد در هم چون واقیات مرگ ومیر افراد ملکی کم می گردد."

والی قندهار در پاسخ می گوید که در بیرون از شهر ساحه برای اعمار قوماندانی تعین گردیده است اما به دلیل چالشهای اداری کار ساختمان به تعویق افتاده است.

والی قندهار گفت "بیرون از شهر برای قوماندانی امینه ساحه تعین گردیده است این کار شدنی است و در تلاش هستیم که هرچی زوتر انجام گردد."

حمله خونین امروز در کندهار یکروز بعد از آن اتفاق میفتد که سازمان ملل در یک گزارشی گفت در سال گذشته بیشتر از ۳۰۰۰ غیرنظامی در منازعات مسلحانه کشته شدند. سازمان ملل مخالفین مسلح دولت مسوول ۷۵ در صد تلفات غیرنظامیان میداند، اما شورشیان طالب این اتهام را رد نموده اند.

XS
SM
MD
LG