لینک های دسترسی

Breaking News

خلیلزاد در اسلام‌آباد بر 'کاهش خشونت‌ها در افغانستان' تاکید کرد


سفارت امریکا در پاکستان گفته است که زلمی خلیلزاد، نمایندۀ ویژه ایالات متحده در امور صلح افغانستان​ در دیدارش با مقام‌های ارشد پاکستانی در اسلام‌آباد بر کاهش خشونت‌ها در افغانستان تاکید کرده است.

این سفارت روز چهارشنبه ۳۰ اکتوبر (۸ عقرب) با نشر اعلامیه‌ای گفت که آقای خلیلزاد افزون بر دیدار با عمران خان، صدر اعظم پاکستان با شماری از مقام‌های نظامی این کشور از جمله جنرال قمر جاوید باجوه، لوی درستیز اردوی پاکستان دیدار و گفتگو کرده است.

سفارت امریکا در اسلام‌آباد هدف از دیدار آقای خلیلزاد را "صلح افغانستان" عنوان کرده و افزوده است در این دیدارها همچنان روی "اهمیت کاهش خشونت‌ها" بحث و گفتگو شده است.

عمران خان، صدراعظم پاکستان نیز روز گذشته گفت که در دیدارش با خلیلزاد، خواستار برداشتن گام‌های عملی برای پایان دادن به جنگ و کاهش خشونت‌ها در افغانستان شده است.

در اعلامیۀ سفارت امریکا همچنان به نقل آقای خلیلزاد آمده است: "تامین صلح (در افغانستان) می‌تواند نقش مهمی در بخش اقتصادی و امنیتی منطقه داشته باشد."

زلمی خلیلزاد پس از اشتراک در نشست چهارجانبه مسکو دربارۀ صلح افغانستان به کابل رفت و با مقام‌ها و سیاسیون افغان دیدار و گفتگو کرد.

اما حمدالله محب، مشاور شورای امنیت ملی افغانستان گفت که سفر آقای خلیلزاد به کابل ربطی به گفتگوهای صلح نداشت.

آقای محب همزمان با سفر خلیلزاد به پاکستان گفت که در هر قرارداد احتمالی صلح، موافقه کشورهای منطقه باید در نظر گرفته شود.

XS
SM
MD
LG