لینک های دسترسی

Breaking News

طالبان ولسوالی دشت ارچی کندز را تصرف کردند - مقام‌ها


مقام‌های محلی ولایت کندز می‌گویند که در نتیجۀ حملات طالبان ناوقت روز شنبه، ولسوالی دشت ارچی کندز به طالبان سقوط کرده است.

نصرالدین سعدی، ولسوال دشت ارچی گفت که این ولسوالی پس از چندین ساعت درگیری میان نظامیان افغان و جنگجویان طالبان و نرسیدن نیروهای کمکی به تصرف طالبان درآمده است.

آقای سعدی افزود: "ساعت ۶:۲۰ شام روز شنبه ولسوالی سقوط کرده و دلیل‌اش این بود که هفت روز در ولسوالی دشت ارچی جنگ بود، نیروهای کمکی و مهمات نرسید بالاخره ولسوالی سقوط کرد."

انعام‌الدین رحمانی، سخنگوی پولیس کندز روز یک شنبه ۸ سپتمبر (۱۷ سنبله) به صدای امریکا گفت که با سقوط این ولسوالی، نظامیان افغان به بخش‌هایی از ولایت تخار متواری شده اند.

آقای رحمانی گفت: "به ‌خاطر بازپس‌‌گیری ولسوالی دشت ارچی از استقامت ولایت تخار نیروهای کمکی بزودی اعزام می‌شود."

مقام‌های محلی ولایت کندز می‌گویند که در این درگیری‌ها چهار نظامی افغان کشته شده و پنج تن دیگر آنان زخمی شده اند.

ولسوال دشت ارچی افزود که در جریان درگیری‌ها و در نتیجۀ حملات هوایی در این ولسوالی، هشت غیرنظامی به شمول زنان و کودکان کشته شده اند.

طالبان ادعا کرده اند که اداره این ولسوالی را از روز گذشته بدین سو در اختیار دارند.

طالبان از هفته گذشته به این سو حملات شان را برای تصرف مرکز و ولسوالی‌های ولایت کندز آغاز کرده اند. هفته گذشته این گروه توانست بخش‌های شهر کندز را تصرف کند، اما پس از چندین ساعت، نظامیان افغان موفق شدند تا جنگجویان این گروه را از شهر کندز بیرون کنند.

روز جمعه نیز در پی حملات طالبان، مرکز ولسوالی خان‌آباد در تصرف طالبان درآمد و وزارت داخله اعلام کرد که پس از چندین ساعت درگیری، نظامیان افغان موفق شدند تا اداره این ولسوالی را دوبارۀ در کنترول شان گیرند.

XS
SM
MD
LG