لینک های دسترسی

Breaking News

وزیر دفاع امریکا پس از ابتلا به کووید۱۹، صحت‌یاب شد


آزمایش کروناویروس لوید آستن، وزیر دفاع امریکا، هفتهٔ گذشته مثبت تثبیت شد و روز یکشنبه آزمایش اش منفی تثبیت شد

پنتاگون روز یکشنبه نهم جنوری (۱۹ جدی) اعلام کرد که آزمایش کروناویروس لوید آستن، وزیر دفاع ایالات متحده، منفی شده است.

خبرگزاری رویترز از قول جان کربی،‌ سخنگوی وزارت دفاع امریکا، گزارش داده است که آقای آستن روز دوشنبه دهم جنوری (۲۰ جدی) به وظیفه‌اش بر می‌گردد.

آزمایش کروناویروس وزیر دفاع ایالات متحده یک هفته پیش مثبت تثبیت شد و از آن به بعد در قرنطین به سر می برد. اما این مقام ارشد دفاع ایالات متحده در جلسات وزارت دفاع از طریق مجازی شرکت می‌کرد.

آقای کربی گفت که "وزیر دفاع ایالات متحده از موثریت واکسین [کووید-۱۹] که بالای تطبیق شده است، سپاسگزار است. او می داند که [تطبیق این واکسین] موجب شد تا تاثیرات ویروس بالای‌اش بسیار کم شدید باشد."

به گفتهٔ سخنگوی پنتاگون،‌ در حالی حاضر هیچ مقام ارشد وزارت دفاع ایالات متحده به کووید۱۹ مصاب نیست.

با گسترش نوع اومیکرون کروناویروس که بی‌نهایت سریع از یک فرد به فرد دیگر قابل انتقال است، وزارت دفاع ایالات متحده هفتهٔ گذشته محدویت ورود به این وزارت را افزایش داد.

در حال حاضر، بسیاری از کارمندان وزارت دفاع امریکا از راه دور و از خانه‌ های‌ شان کار می‌کنند و دیدار‌های رسمی نیز محدود شده است.

این در حالی است که نوع جهش یافتهٔ کروناویروس، اومیکرون به سرعت در سراسر ایالات متحده و سایر کشور‌های جهان در حال گسترش است.

در این اواخر چندین عضو کانگرس ایالات متحده نیز گفته اند که آزمایش کروناویروس آنان مثبت بوده است.

بر اساس تازه‌ترین آماری که از سوی پوهنتون جانس هاپکینز ایالات متحده نشر شده است، از آغاز شیوع کروناویروس تا حال، نزدیک به ۳۰۷ میلیون واقعهٔ مثبت این ویروس در سراسر جهان ثبت شده است که از آن جمله نزدیک به پنج میلیون و ۴۸۸ هزار ۵۰۰ نفر در اثر این ویروس کشنده جان باخته اند.

ایالات متحده با ثبت بیش از ۶۰ میلیون و ۷۲ هزار واقعۀ مثبت کروناویروس و مرگ ۸۳۷ هزار و ۵۹۴ نفر، در صدر کشور‌های قرار گرفته است که بیشترین تلفات ناشی از این بیماری را متحمل شده است.‌

XS
SM
MD
LG