لینک های دسترسی

Breaking News

مک ماستر: احتمال جنگ با کوریای شمالی رو به افزایش است


مشاور امنیت ملی قصر سفید می گوید که احتمال جنگ با کوریای شمالی که مجهز با سلاح هسته ای است، "روز به روز" افزایش میابد.

مک ماستر، مشاور رئیس جمهور ایالات متحده گفته است که " راه های دیگر به غیر از منازعۀ مسلحانه وجود دارد تا به این مشکل رسیدگی شود."

اما به گفتۀ مشاور امنیت ملی رئیس جمهور ایالات متحده بدون ذکر نام کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی، گفته است که اقدامات تحریک آمیز کوریای شمالی فرصت جنگ را، بیشتر فراهم می کند.

اظهارات آقای ماستر یک هفته پس از آن بیان شد که کوریای شمالی پس از آزمایش یک میزایل بالستیک قاره پیما که قادر به حمل کلاهک هسته ای است، اعلام کرد که حالا آن کشور قادر است هر نقطۀ ایالات متحده را هدف قرار بدهد.

بر اساس گزارش رسانه ها، پیونگ یانگ در صدد هدف قرار دادن سواحل غربی ایالات متحده است، جائیکه نیاز است تا امریکا سیستم های بیشتر دفاع راکتی را نصب کند.

خبر گزاری رویترز گزارش داده است که سواحل غربی ایالات متحده نیاز به نصب سیستم دفاع راکتی موسوم به THAAD را دارد؛ نوعی سیستم دفاع راکتی که امریکا در کوریای جنوبی نصب کرده است.

به تعقیب آزمایش میزایل بالستیک قاره پیما موسوم به Hwasong-15، کوریای شمالی ادعا کرد که میزایل تازه آزمایش شدۀ آن کشور قادر است هر نقطۀ امریکا را هدف قرار بدهد.

علاوه بر مقامات کوریای شمالی، مقامات ایالات متحده نیز گفته اند که میزایل تازه آزمایش شدۀ آن کشور قادر است بلند تر پرواز کند و فاصلۀ بیشتر را هدف قرار بدهد.

در حین حال، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور ایالات متحده از چین خواسته است تا صادرات تیل را به کوریای شمالی به طور کامل قطع کند تا از این طریق پیونگ یانگ دست به آزمایشات بیشتر نزند. مک ماستر گفت "بدون تیل نمی توانید میزایل را پرتاب کنید."

در همین حال، کوریای شمالی روز یکشنبه با انتقاد از ایالات متحده و کوریای جنوبی، این دو کشور متحد را متهم به "تحریک جنگ بر ضد سایر کشور ها" کرد.

انتقاد پیونگ یانگ یک روز پس از آن صورت گرفت که ایالات متحده و کوریای جنوبی تمرینات هوایی مشترک را در منطقه راه اندازی کردند.

XS
SM
MD
LG