لینک های دسترسی

Breaking News

ملا برادر به کابل رسید - گزارش


خبر گزاری های فرانس پرس و رویترز گزارش داده اند که ملا عبدالغنی برادر، معاون گروه طالبان روز شنبه ۲۱ اگست (۳۰ اسد) برای گفتگو در مورد ایجاد حکومت جدید "همه شمول" در افغانستان وارد کابل شد.

این آژانس‌های خبری از مقامات ارشد طالبان گزارش داده که گفته اند ملا برادر با "رهبران و سیاسیون جهادی برای تشکیل حکومت همه‌شمول" دیدار خواهد کرد.

پیش از این خلیل حقانی یکی از مقامات ارشد دیگر طالبان به کابل آمده بود و با گلبدین حکمتار، رهبر حزب اسلامی ملاقات کرد.

وزارت مالیه امریکا در ماه فبروری ۲۰۱۱ خلیل الرحمان حقانی را تروریست جهانی معرفی کرد و برای اطلاعاتی که منجر به دستگیری وی شود پنج میلیون دالر پاداش پیشنهاد کرد. او در فهرست تروریستی سازمان ملل متحد نیز قرار دارد.

خلیل حقانی کاکای سراج الدین حقانی، معاون رهبر طالبان روز جمعه در یکی از مساجد کابل نماز جمعه را امامت کرد.

افزون بر آنان، انس حقانی یک رهبر کلیدی شبکه حقانی نیز به کابل آمده و با حامد کرزی، رییس جمهور پیشین و عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی حکومت به رهبری محمد اشرف غنی ملاقات کرده است.

در همین حال ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان در نخستین کنفرانس مطبوعاتی‌اش روز سه شنبه ۱۷ اگست در مرکز اطلاعات و رسانه‌های حکومت گفت که رهبری طالبان در تلاش ایجاد یک حکومت همه‌شمول است که تمامی افغان‌ها نمایندۀ خود را در آن ببینند.

این سخنگوی طالبان که پیش از هیچ زمانی به شکل حضوری در مقابل رسانه‌ها قرار نگرفته بود، در یک کنفرانس مطبوعاتی که از طریق رسانه‌های مختلف به صورت زنده نشر شد، گفت که افغانستان دارای یک حکومت "قوی و اسلامی" خواهد بود، اما در مورد چگونگی آن سیاستمداران افغان تصمیم خواهند گرفت.

این سخنگوی طالبان همچنان افزود که این گروه در حملات انتقاجویانه نیستند و به هیچ کسی، به شمول کارمندان دولتی و ترجمانان نیروهای خارجی آسیب نخواهند رساند. او علاوه کرد که رهبری آنان عفو عمومی را اعلام کرده است و به همین دلیل نمی‌خواهند با هیچ کسی "دشمنی" نگهدارند.

XS
SM
MD
LG