لینک های دسترسی

Breaking News

بارک اوباما از نامزدی هلری کلنتن در انتخابات حمایت کرد


بارک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده امریکا رسما از هلری کلنتن، به حیث نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری امریکا حمایت کرده است.

آقای اوباما این حمایت اش را بعد از ملاقات با برنی سندرز، رقیب هلری کلنتن، پنجشنبه در سعی به متحد ساختن حزب دموکرات و شکست دادن دونالد ترمپ نامزد جمهوری خواه اعلام کرد.

در یک ویدیوی نشر شده توسط ستاد انتخاباتی خانم کلنتن، آقای اوباما گفته است که او می داند که رئیس جمهور بودن چقدر مشکلات دارد، و اینکه به چه دلیل وی می داند وزیر خارجه پیشین و بانوی پیشین ایالات متحده توان انجام این کار را دارد.

قصر سفید گفته است که اوباما با خانم کلنتن برای نخستین بار با حضور در ویسکانسن به روز چهارشنبه یکجا کمپین خواهد کرد.

انعطاف سندرز

در همین حال، سناتور برنی ساندرز رقیب هلری کلنتن از حزب دموکرات بعد از دیدار روز پنجشنبه با بارک اوباما، رئیس جمهور دموکرات ایالات متحده گفت که او شام سه شنبه بعد از آنکه هیلری کلنتن در انتخابات میان دوره ای حزبی در نیوجرسی و کالیفورنیا پیروز شد صحبت کرد.

سناتور برنی ساندرز رقیب هلری کلنتن از حزب دموکرات
سناتور برنی ساندرز رقیب هلری کلنتن از حزب دموکرات

در انتخابات مقدماتی اخیر هیلری کلنتن توانست حداقل شمار آرا لازم برای نامزد شدن از حزب دموکرات را به دست آورد.

برنی ساندرز گفت که "من او را به خاطر مبارزات انتخاباتی بسیار قوی تبریک گفتم. من منتظرم تا با وی ملاقات نمایم تا باهم یکجا کار کنیم تا دانلد ترمپ شکست داده شود و اینکار سبب شود تا حکومتی بوجود بیاید که نمایندگی از تمام ما بکند نه اینکه تنها از یک درصد نمایندگی کند."

آقای ساندرز گفت او اجندای خود را در گردهمایی حزبی در ماه جولای ابراز می کند و به این عقیده است که انتخاب دانلد ترمپ به حیث رئیس جمهور برای ایالات متحده فاجعه آمیز خواهد بود.

برنی ساندرز گفت که با وجود آنهم او تا انتخابات مقدماتی هفته آینده در شهر واشنگتن به رقابت های انتخاباتی اش ادامه بدهد. او می خواهد یک گردهم آیی را در اواخر روز پنجشنبه در شهر واشنگتن دی سی پایتخت ایالات متحده تدویر کند.

برنی ساندرز روز پنجشنبه با هری رید، رهبری دموکراتهای اقلیت در مجلس سنای امریکا و سایر رهبران این حزب ملاقات کرد. او به سوالات خبرنگاران در مورد خواهش براک اوباما از او در مورد حمایت از هیلری کلنتن چیزی نگفت.

اما هری رید می گوید که ساندرز، هیلری کلنتن را به حیث نامزد حزب برای ریاست جمهوری پذیرفته است. ولی برای این که دست از رقابت های انتخاباتی بکشد کمی به وقت بیشتری نیاز دارد.

هری رید گفت "ما دیدار خوبی داشتیم. ما با برنی درموقعیت خوبی قرار داریم. او با هیئت های حزبی میانه خوبی دارد او با کشور میانه خوبی دارد. من بالای او فشاری اورده نمی توانم که چه کند. به فکر من او به وقت بیشتری نیاز دارد تا تصمیم بگیرد که چه کند."

آقای ساندرز از رئیس جمهور بارک اوباما و معاون او جو بایدن به خاطر بی طرف ماندن در جریان مبارازات انتخاباتی تشکری کرد.

XS
SM
MD
LG