لینک های دسترسی

Breaking News

ارزش نفت خام در جهان کاهش یافته است


ارزش جهانی نفت بعد از آن به سطح پایین رسید که عربستان سعودی گفت آن کشور بهای صادارت نفت خویش را برای مشتریان امریکایی خود کاهش خواهد داد. این اقدام عربستان تلاشی برای رقابت با تولید فزاینده نفت در ایالات متحده است.

ارزش نفت وست تکساس انترمیدییت که در ایالات متحده حفاری می شود روز سه شنبه کاهش یافت و به هر بیرل ۷۵ دالر و ۸۴ سنت رسید. این ارزش، پایین ترین حد بهای نفت در سه سال گذشته می باشد که تا ماه جولای هر بیرل ۱۰۰دالر بود.

طبق ارزش جدید، نفت خام برنت که در بحیره شمال حفاری می شود، به هر بیرل ۸۲ دالر و ۸ سنت رسید – که در مقایسه با چهار سال گذشته، بهای کمتری دارد.

ریاض با کاهش ارزش نفت برای انتقال در ماه آینده به ایالات متحده باعث کاهش قیمت جهانی نفت شد. سهام عربستان سعودی در امریکا با رشد تولید نفت و گاز طبیعی در دو ایالت داکوتای شمالی و تکساس به شدت آسیب دیده است.

عربستان سعودی اکنون دومین تولید کننده بزرگ نفت جهان است، اگرچه آن کشور عربی هنوز بزرگترین صادرکننده نفت جهان به شمار می رود.

ریاض گفته است که عربستان ارزش نفت خویش را در ماه دسمبر برای فروشات در دیگر مناطق به شمول آسیا بعد از چندین ماه کاهش، آن را افزایش خواهد داد.

سازمان کشورهای صادرکننده مواد نفتی یا اوپک که یک گروه متشکل از ۱۲ کشور به شمول عربستان سعودی است، اواخر ماه روان میلادی با هم ملاقات خواهند کرد.

اوپک تصمیم خواهد گرفت که آیا تولید جاری ۳۰ میلیون بیرل نفت در روز را در سعی برای جلوگیری از سقوط بهای نفت کاهش بدهد یا خیر.

کشورهای عضو اوپک حدود ۴۳ درصد بازار جهانی نفت را در کنترول دارد و بیش از ۸۰ درصد ذخایر جهانی نفت را دارا می باشد.

XS
SM
MD
LG