لینک های دسترسی

Breaking News

هوشدار پاکستان مبنی بر خدشه دار شدن روابط اسلام آباد و واشنگتن


مایک میولن لوی درستیز عمومی قوای مسلح ایالات متحده

مقامات حکومت پاکستان هوشدار میدهند که اگر ایالات متحده به متهم نمودن علنی اسلام آباد به دست داشتن در حملات بر اهداف امریکایی در افغانستان ادامه بدهد، خطر آن میرود که امریکا یک متحد خود را از دست دهد.

مایک مُلِن لوی درستیز عمومی قوای مسلح ایالات متحده به روز پنجشنبه به یک مجلس استماعیۀ کانگرس گفت که شبکۀ حقانی مربوط گروه القاعده، با داشتن حمایت از سوی شبکۀ جاسوسی "آی اس آی" عمل میکند و درین سلسله، حملۀ هفتۀ گذشته بر سفارت امریکا در کابل را نیز همین گروه طرح ریزی و عملی نمود.

مُلِن، "آی اس آی" را همچنان به همکاری با شبکۀ حقانی در کار حمله بر یک پایگاه ناتو در میدان وردک متهم ساخت.

حنا ربانی کهر وزیر خارجۀ پاکستان در مقابل این انتقاد افسر ارشد امریکایی، واکنش نشان داده و اواخر روز پنجشنبه، در مصاحبه با تلویزیون جیو در شهر نیویارک گفت که ایالات متحده نمیتواند پاکستان و یا مردم آن را از خود بیگانه سازد و اگر چنین نماید، به زیان ایالات متحده خواهد بود.

هوشدار پاکستان مبنی بر خدشه دار شدن روابط اسلام آباد و واشنگتن
هوشدار پاکستان مبنی بر خدشه دار شدن روابط اسلام آباد و واشنگتن

یوسف رضأ گیلانی صدراعظم پاکستان، نیز روابط کشورش را با ایالات متحدۀ امریکا، توأم با مشکلات خوانده است. وی امروز جمعه، در شهر کراچی گفت که ایالات متحده نه با پاکستان به سر برده میتواند و نه بدون پاکستان.

در همین حال، فردوس عاشق عوان وزیر اطلاعات پاکستان به صدای امریکا گفت که کشورش برای صلح در افغانستان کار میکند و متهم ساختن پاکستان به حمایت از تندروان را تبلیغات محض خواند.

XS
SM
MD
LG