لینک های دسترسی

Breaking News

نماینده پاکستان با یک پرسش به کابل آمد


سرتاج عزیز گفته است که بهترین راه پایان جنگ در افغانستان، مذاکرات صلح است

سرتاج عزیز، مشاور امنیت ملی صدراعظم پاکستان برای اشتراک در ششمین اجلاس همکاری های اقتصادی و منطقه ای با افغانستان (ریکا) روز جمعه به کابل می آید.

آقای عزیز همچنان با رئیس جمهور افغانستان به طور جداگانه ملاقات خواهد کرد.

یک مقام پاکستان که خواست نامش گرفته نشود به صدای امریکا گفت که سرتاج عزیز از رئیس جمهور اشرف غنی خواهد پرسید که آیا مایل به از سرگیری مذاکرات صلح با نمایندگان طالبان است یا نه.

نخستین دور گفت و شنودهای رودرروی نمایندگان حکومت افغان و طالبان در اسلام آباد صورت گرفت و قراربود که دور دوم به تاریخ ۳۱ جولای برگزار گردد.

خبر مرگ ملامحمدعمر، رهبر طالبان، اما روند مذاکرات صلح را به تاخیر انداخت.

در این اواخر تنش های لفظی میان کابل و اسلام آباد هم رونما گردیده و رهبران حکومت وحدت ملی افغانستان ارتش و سازمان استخباراتی پاکستان را به ادامه حمایت از گروه طالبان و طراحی حملات دهشت افگنی در کابل متهم کرده اند. مقام های پاکستانی بارها این گونه اتهامات را بی اساس خوانده اند.

مقام پاکستانی گفت "پیام ما (به کابل) بسیار واضح خواهد بود. ما معتقدیم که آشتی با طالبان هنوز هم بهترین شیوه است. پی گیری راه حل نظامی هم برای پاکستان و هم برای افغانستان پیامدهای تباه کننده خواهد داشت".

این در حالی است که دفتر رئیس اجرائیه حکومت افغانستان گفته است که به میانجیگری اسلام آباد در مذاکرات آینده نیازی وجود ندارد.

جاوید فیصل، یک سخنگوی داکتر عبدالله، به صدای امریکا گفت که کابل بر نیات اسلام آباد در تسهیل گفتگوهای صلح با طالبان شک دارد.

XS
SM
MD
LG