لینک های دسترسی

Breaking News

پاکستان با استفاده از کنفرانس منطقه ای، امریکا را محکوم کرد


روسای پارلمان شش کشور در اسلام آباد، مرکز پاکستان، در کنفرانسی اشتراک می کنند تا در مورد مبارزه بر ضد دهشت افگنی و اتصال منطقه ای گفتگو کنند.

قانونگذاران پاکستان، چین، روسیه، ترکیه، افغانستان و ایران در این کنفرانس شرکت کرده اند.

رضا ربانی، رئیس سنای پاکستان، در این کنفرانس پالیسی دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، را در منازعۀ افغانستان محکوم کرد.

آقای ربانی گفت که امریکا از "قربانی هایی" را که پاکستان در راستای مبارزه بر ضد دهشت افگنی متقبل شده است، چشم پوشی کرده است.

آقای ربانی گفت "دو روز قبل برخورد ناخوشایند معاون رئیس جمهور ایالات متحده را دیدیم که به شکل جسورانه پاکستان را اخطار داد. اما اجازه دهید که به صورت واضح بیان شود که پاکستان یک دولت دارای حاکمیت است و عادت به گرفتن هشدار و مهلت از کسی ندارد—حد اقل از ایالات متحده."

مایک پنس، معاون رئیس جمهور ایالات متحده پنجشنبۀ گذشته خطاب به نیرو های امریکایی مستقر در میدان هوایی بگرام گفت که پاکستان از دیر زمانی پناهگاه امن برای طالبان و سایر سازمان های دهشت افگنی فراهم کرده است.

آقای پنس در جریان سخنرانی اش در بگرام گفته بود که "روز های که پاکستان به جنایتکاران و دهشت افگنان پناه می داد"به پایان رسیده است.

آقای پنس همچنین گفت است که پاکستان از طریق مشارکت با ایالات متحده می تواند چیزهای زیادی را به دست بیاورد، اما هشدار داد که "با ادامۀ پناه داده به جنایتکاران و دهشت افگنان، پاکستان بسیار چیز ها را از دست خواهد داد."

در واکنش به سخنان معاون رئیس جمهور ایالات متحده، وزارت خارجۀ پاکستان با نشر اعلامیه ای گفت که "متحدین یکدیگر را اخطار نمی دهند."

در اعلامیۀ وزارت خارجۀ پاکستان، بدون این که نامی از افغانستان برده شود، آمده است "اخطار به کسانی داده شود که عامل گسترش سریع تولید مواد مخدر است؛ هشدار به کسانی داده شود که بسیاری ساحات تحت اداره اش نیست و به گروه دولت اسلامی یا داعش "اجازه می دهد تا جای پا در افغانستان پیدا کند."

XS
SM
MD
LG