لینک های دسترسی

Breaking News

عمران خان: از این پس به حکومت افغانستان مشوره نمی دهم


عمران خان، صدر اعظم پاکستان می گوید که از این پس به حکومت افغانستان در پیوند به برقراری صلح در این کشور هیچ مشوره نمی دهد، چون به گفته وی حکومت افغانستان مشوره او را مداخله تلقی می کند.

عمران خان روز جمعه (۳۰ حمل) در منطقه قبایلی اورکزی پاکستان گفت که او اکنون برای برقراری صلح در افغانستان تنها "دعا" می کند.

صدر اعظم پاکستان گفت که با آمدن صلح در افغانستان، فعالیت های تجارتی در پاکستان افزایش خواهد یافت.

اظهارات قبلی عمران خان در مورد روند صلح افغانستان، واکنش تند حکومت افغانستان، سفیر امریکا در کابل و نماینده ویژه امریکا برای روند صلح افغانستان را برانگیخته بود.

عمران خان در ماه مارچ در یک نشست با خبرنگاران در اسلام آباد، حکومت افغانستان را مانع گفتگو های صلح با طالبان خوانده بود. صدر اعظم پاکستان همچنین گفته بود که گفتگوهای صلح زمانی موفق می شود که یک "حکومت موقت" در افغانستان ایجاد گردد.

وزارت خارجه افغانستان این گفته های عمران خان را "نمونه بارز مداخله آشکار پاکستان در امور افغانستان" خواند و در واکنش به این اظهارات عمران خان، معاون سفیر پاکستان در کابل را احضار کرد و سفیر افغانستان در اسلام آباد را نیز فراخواند.

صدر اعظم پاکستان به دنبال این واکنش تند حکومت افغانستان گفت که اظهارات او در مورد تشکیل حکومت موقت در افغانستان صرفا یک "مشوره برادرانه" بود و نباید "مداخله" در امور افغانستان تعبیر شود.

XS
SM
MD
LG