لینک های دسترسی

Breaking News

حمله مشترک امریکا و پاکستان بر تندروان


حمله مشترک امریکا و پاکستان بر تندروان

دو بم گذار انتحاری مواد انفجاری خود را در نزدیکی محل اقامت بریدمن فاروق شهزاد، مقام ارشد استخباراتی پاکستان در شهر کویته منفجر نمودند که طی آن حداقل ۲۲ نفر کشته شده و بیشتر از ۶۰ نفر دیگر زخمی شده اند.

خانم شهزاد، دو طفل و چندین محافظ شبه نظامی در بین کشته شدگان می باشند.

احسان الله احسان، سحنگوی طالبان پاکستانی مسؤولیت این حمله را متقبل گردیده گفت این حمله به انتقام جویی از دستگیری برادران وی در کویته صورت گرفت.

کویته محلی است مامورین پاکستانی در اوایل هفته یک قوماندان ارشد القاعده را دستگیر نمودند.

ارتباطات بین ادارات استخباراتی ایالات متحده و پاکستان بعد از کشته شدن اسامه بن لادن در پاکستان شدیداً کشیده شده بود.

کامران مونتر، سفیر امریکا در اسلام آباد، طی صحبت با صدای امریکا، با تائید این مسئله گفت "فکر می کنم با کشته شدن اسامه بن لادن به تاریخ دوم می، در پاکستان مسئله حق حاکمیت و در ایالات متحده امکان دست داشتن مقامات پاکستانی در مخفی نمودن رهبر القاعده مطرح شد. سوالاتی که جوابی برای آن وجود نداشت."

و اما بعد از چندین ماه روابط کشیده، اردوی پاکستان در هفته جاری، بصورت غیر منتظرۀ تائید نمود که مامورین امریکایی اطلاعات کلیدی را برای کمک به دستگیری یک قوماندان ارشد القاعده در اختیار آنان گذاشته است. در این عملیات یونس ال موریتانی و دو همکارش دستگیر گردیدند.

اردوی پاکستان می گوید الموریتانی مسؤول عملیات بین المللی شبکه القاعده بوده و متهم به حملات پلان شده بر علایق عمده اقتصادی امریکا به شمول پایپ لین های نفت بود. دو همکار دستگیر شده وی بنام های عبدالغفار الشمعی و میسرا ال شمعی معرفی شده اند.

XS
SM
MD
LG