لینک های دسترسی

Breaking News

پاکستان: عملکرد هند در افغانستان باید واضح باشد


حکومت پاکستان بار دیگر در مورد نقش هند در افغانستان، ابراز نگرانی کرده است

حکومت پاکستان میگوید که "هند باید در مورد آنچه در افغانستان انجام میدهد، واضح باشد."

عزیز احمد چوهدری، سفیر پاکستان در ایالات متحده، گفته است که اسلام آباد نگرانی خود را مبنی بر فعالیت هند در افغانستان، با واشنگتن شریک ساخته و این که دهلی جدید "نباید از افغانستان برای اهداف سیاسی و نظامی استفاده کند".

حکومت پاکستان همواره از نزدیکی روابط میان کابل و دهلی جدید نگران بوده و این نگرانی پس از آن تشدید یافت که دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، سال گذشته با اعلام استراتیژی جدیدش برای افغانستان و جنوب آسیا، از هند تقاضا کرد تا در رشد اقتصاد افغانستان کمک بیشتر کند.

سفیر پاکستان همچنان در پاسخ به یک سؤال در مورد پروسۀ صلح در افغانستان و مذاکره با طالبان، گفت که: "مذاکرات روی این موضوع جریان دارد...تمام کشورهای منطقه باید از پروسۀ صلح به رهبری افغان ها، حمایت کنند."

عزیز احمد چوهدری، همچنان ایالات متحده را یکی از متحدین پاکستان خواند و اضافه کرد که پاکستان به همکاری با ایالات متحده و کشورهای منطقه متعهد میباشد.

پاکستان: عملکرد هند در افغانستان باید واضح باشد
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:52 0:00

سفیر پاکستان این سخنان را در حالی ابراز داشته که حکومت رئیس جمهور دونالد ترمپ مکرراً پاکستان را به حمایت از گروه های دهشت افگن متهم کرده و اخیراً فشار بر اسلام آباد را تشدید بخشیده است.

XS
SM
MD
LG