لینک های دسترسی

Breaking News

کمپاین‌های پولیو در افغانستان برای دو ماه به تعویق افتاد


در حالیکه قرار بود تا دو هفتۀ دیگر کمپاین بهاری واکسین پولیو در سرتاسر افغانستان راه اندازی شود، مسوولان برنامه محو پولیو از به تعویق افتادن راه اندازی کمپاین های پولیو برای دو ماه خبر دادند.

هدایت الله ستانکزی، مشاور وزیر صحت عامه دربخش پولیو به صدای امریکا گفت که به اساس هدایت سازمان جهانی صحت مبنی بر توجه جدی تمام کشور در مبارزه با کروناویروس، راه اندازی کمپاین های پولیو برای دو ماه دیگر به تعویق افتاد.

آقای ستانکزی هشدار داد که در شرایطی که کروناویروس همه‌گیر شده است، راه اندازی کمپاین پولیو در چنین شرایط ممکن سبب گسترش بیشتر کروناویروس شود.

آقای ستانکزی گفت: "به سبب اینکه گشت و گذار متوقف است، ما نمی‌خواهیم که با تطبیق کمپاین پولیو، ویروس کرونا را انتشار بدهیم و یا اینکه واکسیناتور ما متضرر شود."

اما آقای ستانکزی تایید کرد که با به تعویق افتادن راه اندازی کمپاین‌های پولیو، خلای معافیتی به وجود می آید که به گفتۀ وی "خیلی نگران کننده" است.

او گفت: "اگر وضعیت به همین منوال ادامه پیدا کند و ما در تمام کشور به اطفال زیر سن پنج سال رسیده نتوانیم، یک خلای معافیتی به میان می‌آید و ما آرزومندیم که وضعیت تحت کنترول بیاید تا تمام فعالیت های خود را از سر بگیریم."

درحال حاضر تمام رضا کاران بخش پولیو با برنامه مبارزه علیه کروناویروس همکاری می کنند.

یکی از واکسیناتوران پولیو گفت: "فعلاً کمپاین‌ها متوقف است و ما همه در بخش مبارزه با بیماری کروناویروس کار می‌کنیم و اما از مادران می‌خواهیم که غفلت نکنند و در این وقت اطفال شان را در کلینیک‌ها واکسین پولیو کنند."

کمپاین های واکسین پولیو درحالی در افغانستان به تعویق افتاده است که از آغاز سال جاری میلادی تا اکنون سه طفل به سبب نگرفتن دوزهای این واکسین، مصاب به بیماری پولیو دراین کشور شده اند.

XS
SM
MD
LG