لینک های دسترسی

Breaking News

پمپیو از فروش تسلیحات امریکا به عربستان دفاع کرد


مایک پمپیو، وزیر خارجۀ ایالات متحدۀ امریکا گفته است که ادارۀ وی در خصوص فروش تسلیحات امریکایی به عربستان سعودی در سال ۲۰۱۹تمام مسایل را مو به مو بررسی کرده است.

سرمفتش وزارت خارجۀ ایالات متحده با نشر گزارشی گفته است که این وزارت در معاملۀ فروش تسلیحات به عربستان سعودی، خطر تلفات غیرنظامیان را در یمن به کلی بررسی نکرده است.

آقای پمپیو روز چهارشنبه ۱۲ اگست (۲۲ اسد) در یک کنفرانس خبری با صدر اعظم جمهوری چک گفت: "ما همه چیز را که کتبی بوده است انجام دادیم. از کاری که تیم من انجام داده است افتخار می‌کنم. ما نتیجۀ واقعاً خوب گرفتیم. ما از تلفات جانی جلوگیری کردیم."

کانگرس ایالات متحده در مورد تصمیم حکومت رییس جمهور دونالد ترمپ مبنی بر فروش تسلیحات نظامی به عربستان سعودی و دیگر کشورها که ارزش مجموعی آن هشت میلیارد دالر می‌شود، خواستار تحقیقات شده است.

اندکی پس از آغاز جنگ داخلی در یمن در سال ۲۰۱۴، ایتلاف به رهبری عربستان سعودی بر ضد شورشیان شیعۀ حوثی یمن که از سوی ایران حمایت می‌شوند، جنگ را آغاز کرد.

سازمان دیدبان حقوق بشر گزارش داده است که جنگ یمن تا کنون سبب کشته شدن بیش از ۱۷۵۰۰ غیرنظامی شده و ۲۰ میلیون یمنی را با عدم مصوونیت غذایی روبرو کرده است.

XS
SM
MD
LG