لینک های دسترسی

Breaking News

غنی: افغانستان به انزوا نمی‌­رود و‌ فراموش نخواهد شد


رییس جمهور افغانستان می‌­گوید که کشورش در مناسبات بین­‌المللی به انزوا نمی­‌رود و فصل جدیدی از روابط در حال شکل‌گیری است.

محمد اشرف غنی روز سه شنبه ۲۷ اپریل (هفتم ثور) در نشستی تحت نام "هفتۀ آب و برق" گفت: "از نگاه مناسبات بین­‌المللی، افغانستان به انزوا نمی‌­رود، افغانستان فراموش نمی­‌شود. ما فصل ‌نو مناسبات بین‌­المللی را در حال قلم‌زدن استیم. "

آقای غنی از ادامه خشونت‌ها در این کشور انتقاد کرد و گفت که روزانه به دلیل انفجار ماین‌­های تعبیه‌شده به شهروندان و "سرمایه ملی" افغانستان آسیب می‌رسد.

او با اشاره به خروج نظامیان امریکایی و ناتو از افغانستان خطاب به طالبان گفت: "دیگر نگویید که با خارجی‌­ها می‌­جنگید، ختم است. زمانی که بایدن روند خروج نظامیان را اعلام کرد،‌ ما گفتیم که به تصمیم شان احترام می‌­گذاریم و روی اقدامات عملی کار می‌­کنیم."

در حالی که با اعلام مهلت خروج نظامیان خارجی، شماری از شهروندان نگران کاهش کمک‌­های اقتصادی و بدترشدن شرایط در افغانستان اند، رییس جمهور غنی اطمینان می‌­دهد که کمک‌­های جامعه جهانی به این کشور کاهش نمی‌یابد.

آقای غنی بار دیگر بر توانایی نظامیان افغان در دفاع از کشورشان تاکید کرد و از سکتور خصوصی خواست که به رشد اقتصادی افغانستان اطمینان داشته باشند.

او تاکید کرد که رشد اقتصادی این کشور در آینده بیشتر خواهد شد.

مقام­‌های حکومت افغانستان گفته اند که در هفته آب و برق، شماری از پروژه­‌های آبرسانی و برق­‌رسانی به بهره‌­برداری سپرده می‌­شود و کار تعدادی از پروژه‌­های عمرانی نیز آغاز خواهد شد.

XS
SM
MD
LG