لینک های دسترسی

Breaking News

غنی: دشمن نباید فرصت برای ایجاد پایگاه دایمی داشته باشد


محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان، حین سخنرانی را در قول اردوی عملیات های خاص

محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان، روز جمعه ضمن ادعای کاهش تلفات قوای امنیتی افغان تاکید کرد که حکومت تحت رهبری وی به "دشمن فرصت نخواهد داد" در هیچ نقطۀ آن کشور پایگاه دایمی ایجاد کند.

رئیس جمهور غنی که از قول اردوی عملیات های خاص دیدن می کرد، همچنین از فعالیت قوای خاص افغان ابراز سپاس کرد و گفت که " سال ۱۳۹۷ باید سال ابتکار عمل برای حاکمیت سراسری در کشور باشد و ولسوالی های که به مرکز دوامدار دشمن مبدل شده اند، باید هدف قرار گیرند و دشمن نباید فرصت برای ایجاد پایگاه دایمی داشته باشد."

آقای غنی ضمن ستایش از فعالیت قوای خاص افغان همچنین بر عملی شدن "دستورالعمل جدید برای استفادۀ سالم و معیاری از نیروهای کماندو" تاکید ورزید.

رئیس جمهور غنی همچنین گفت که "با توجه به تغییر جنگ که ضرورت به عملیات های برق آسا و سریع دارد، کماندوها قوۀ است که سرعت عمل بیشتر دارا می باشد.

محمد اشرف غنی اضافه کرد که "فورمول تغییر جنگ" را وزارت دفاع ملی پیدا کرده و امسال تلفات نیروهای ما کاهش یافته است و باید رقم این تلفات در آینده نیز پایین باشد" اما در مورد جزئیات چنین فورمول چیزی بیان نکرد.

رئیس جمهور غنی در حالی از کاهش تلفات نظامیان صحبت می کند که گروه های تندرو به شمول طالبان، داعش و شبکۀ حقانی حملات شان را در نقاط مختلف افغانستان به خصوص شهر های عمده افزایش داده اند.

علاوه بر آن، مفتش ویژۀ ایالات متحده برای بازسازی افغانستان یا سیگار در آخر ماه اکتوبر ۲۰۱۷ گزارش داد که از زمان سرنگونی رژیم طالبان، این گروه بیش از هر وقت دیگر در حال حاضر ساحۀ زیر کنترول اشرا در افغانستان گسترش داده است.

سیگار گزارش داده است که "تا ماه اگست ۲۰۱۷ میلادی ۱۳ ولسوالی افغانستان زیر کنترول مستقیم و ۴۱ ولسوالی دیگر این کشور زیر نفوذ شورشیان" قرار داشت. گزارش سیگار حاکی است که در این میان ۹ ولسوالی طی شش ماه گذشته به کنترول یا ساحات تحت نفوذ طالبان اضافه شده است.

مفتش ویژۀ ایالات متحده برای بازسازی افغانستان از قول نظامیان امریکایی مستقر در این کشور گزارش داده است که حدود سه میلیون و ۷۰۰ هزار شهروند افغان در ساحات زیر اداره یا نفوذ طالبان زیست دارند.

XS
SM
MD
LG