لینک های دسترسی

Breaking News

هشدار ترمپ به اعضای جی هفت


رئیس جمهور امریکا در نشست هفت کشور بزرگ صنعتی جهان، روز شنبه به اعضای آن گروه هشدار داد تا در مقابل وضع تعرفه های گمرکی که ایالات متحده تورید فولاد و المونیم وضع کرده، دست به اقدام تلافی جویانه نزنند.

دونالدترمپ تاکید کرد که اگر اعضای گروه هفت به همچو یک اقدامی دست بزنند "اشتباه می کنند."

آقای ترمپ روز شنبه حین صحبت با خبرنگاران گفت که در نشست موسوم به جی هفت در کانادا، بر تعاملات تجارتی "عادلانه و متقابل" تاکید ورزیده و از شرکای بین المللی خود خواسته تا تمام تعرفه ها، موانع تجارتی و سب سایدی ها را در تعاملات تجارتی شان برطرف سازند.

آقای ترمپ افزود "از ایالات متحده برای چندین دهه استفاده شده و این امر را نمی توانیم پس از این ادامه دهیم. تعاملات غیرعادلانۀ خارجی به آهستگی اما یقیناً اصلاح می شود."

آقای ترمپ با استفاده از فرصت یکبار دیگر رهبران پیشین ایالات متحده را به خاطر معاملات تجارتی که از دید رئیس جمهور امریکا "غیر منصفانه" است، انتقاد کرد.

آقای ترمپ گفت"رهبران کشور های دیگر به شکل شگفت آوری از این معاملات تجارتی سود برده و توانسته اند از آن به نفع کشورهایشان و به ضرر ایالات متحده استفاده کنند. دیگر آن روز ها به پایان رسیده است. صحبت با رهبران کشور های جی هفت اطمینان مرا حاصل کرد که آنان به یک تجارت عادلانه تر با ایالات متحده متعهد اند."

نشست هفت کشور بزرگ صنعتی جهان که در شهر کیوبیک کانادا برگزار شده است، روز شنبه پایان میآبد.

در ملاقات دوجانبه میان رئیس جمهور ترمپ و جستن ترودو، صدراعظم کانادا، در حاشیۀ نشست جی هفت، رئیس جمهور ترمپ با شوخی گفت که صدراعظم کانادا توافق کرده تا تمام "تعرفه های گمرکی" را از بین ببرد.

روز گذشته هر دو رهبر بر پالیسی های تجارتی یکدیگر انتقاد کردند، اما آقای ترمپ روزشنبه در کنفرانس خبری، روابط فرامرزی با کانادا را بسیار خوب توصیف کرد.

آقای افزود "ما در واقع روی کاهش تعرفه ها کار می کنیم و آن را برای هر دو کشور عادلانه می سازیم. امروز پیشرفت های زیادی به دست آورده ایم و ببینیم چگونه کارگر می افتند."

در یک جلسۀ بعدی با ایمانویل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، آقای ترمپ گفت که همتای فرانسه یی اش در تلاش ها برای رسیدگی به کسر تجاری امریکا با اتحادیۀ اروپایی، "بسیار ممد" واقع شده است.

رئیس جمهور فرانسه گفت که او با همتای امریکایی اش مباحثات "بسیار صریح و باز داشته و یک شیوۀ جدی وجود دارد که راهی برای پیشرفت می باشد."

در پاسخ به وضع تعرفه ها بر تورید المونیم و فولاد به امریکا از جانب دونالدترمپ، متحدین نزدیک واشنگتن – کانادا، مکسیکو و اتحادیۀ اروپایی، تعرفه های تلافی جویانه را اعلام کرده اند.

ادوارد الدن، یک عضو ارشد امور خارجی شورای اتحادیۀ اروپایی، گفت که به باور او اقدامات تلافی جویانه، تنها راهی است که به یک توافق دست یافت. آقای الدن علاوه کرد که اگر دونالدترمپ از جانب کشاورزان، متشبثین کوچک و سایر آسیب دیدگان تحت فشار قرار گیرد، بروز چنین حالت باعث خواهد شد یا یکبار دیگر روی این وضعیت تجدید نظر صورت گیرد.

XS
SM
MD
LG