لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ: جنایتکاران که پولیس را می کشند، مجازات مرگ شوند


دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، حین سخنرانی در محفل فراغت محصلین اکادمی ملیFBI یا ادارۀ تحقیقات فدرال امریکا

دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، روز جمعه پیشنهاد کرد "جنایتکاران که پولیس امریکا را می کشند" به مجازات مرگ محکوم شوند.

آقای ترمپ که در مراسم فراغت محصلین اکادمی ملیFBI یا ادارۀ تحقیقات فدرال ایالات متحده سخنرانی می کرد، گفت که پولیس امریکا در هر شرایط به گونۀ "خستگی ناپذیر، با از خود گذشتگی و قهرمانانه" تامین امنیت می کنند، اما آنان نه تنها مورد تقدیر قرار نمی گیرند، بلکه با حملات مرگبار نیز مواجه اند.

به گفتۀ رئیس جمهور ترمپ، در سال ۲۰۱۶ حمله بر پولیس بی نهایت زیاد بود و حد اوسط در "هر ۱۰ دقیقه، یک افسر پولیس مورد حمله قرار گرفت" و سال گذشته بیش از ۱۴۰ پولیس حین اجرای وظیفه جان های شان را از دست دادند.

آقای ترمپ گفت "امروز به کسانی پیام دارم که بر ضد پولیس ما از تهدید و خشونت کار می گیرند. ما از کسانی {پولیس} حراست می کنیم که از ما حراست می کنند. به این باور استیم آنعده از جنایتکارانی که افسران پولیس ما را می کشند، باید به مجازات مرگ محکوم شوند."

آقای ترمپ همچنین گفت که در یکی از اولین فرامین اجراییه اش به وزارت عدلیۀ امریکا هدایت داد تا از پولیس ایالات متحده حراست کند و ادارۀ تحت رهبری وی حال به پولیس محلی اجازۀ دسترسی به "تجهیزات نظامی مازاد" را داده است، اقدامی که ادارات گذشتۀ امریکا از آن خود داری کرده اند.

آقای ترمپ همچنین گفت که در نیم قرن گذشته، میزان جرایم قتل در ایالات متحده بین سال های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ به گونۀ بی سابقه افزایش یافته است و به گونۀ مثال از ایالت های ایلینوی و مریلند یاد آوری کرد.

آقای ترمپ گفت "به شهر شیکاگو نظر بی اندازید. چی بلای آنجا اتفاق می افتد. در دو سال پیهم در هر سه ساعت، یک نفر در شیکاگو هدف فیر مرمی قرار می گیرد. به طور اوسط هر روز یک نفر در بالتیمور به قتل می رسد."

رئیس جمهور ایالات متحده خطاب به فارغین اکادمی ملی ادارۀ تحقیقات فدرال ایالات متحده گفت که آنان قادر خواهند بود تا از چنین جرایم جلوگیری کنند.

آقای ترمپ همچنین گفت که ادارات پولیس ایالات متحده نه تنها با کار بیش از حد کمبود بودجه مواجه بوده اند، بلکه "شخصیت و کرامت" آنان مورد تهاجم قرار گرفته است.

رئیس جمهور ایالات متحده تاکید کرد که "احساسات ضد پولیس غلط و خطرناک است" و ادارۀ تحت امرش از چنین طرز دید حمایت نمی کند.

مبارزه بر ضد باند های جنایتکار

رئیس جمهور ایالات متحده همچنین گفت که ادارۀ تحت رهبری وی با سایر کشور های امریکای لاتین کار کرده تا اعضای باند جنایتکار موسوم به MS-13 از بین برده شود.

باند MS-13 به گروهی از جنایتکاران اطلاق می شود که بیشتر در سه کشور امریکای مرکزی فعالیت دارند که شامل السلوادور، گواتمالا و هندوراس دست به جنایت می زنند. برخی از اعضای این باند در شهر های ایالات متحده نیز دست به جنایت زده اند و حکومت رئیس جمهور ترمپ به وزارت عدلیه این کشور هدایت داده است تا اعضای این گروه را دستگیر و زندانی کند.

شماری از اعضای باند MS-13 که در السلوادور دستگیر شده اند
شماری از اعضای باند MS-13 که در السلوادور دستگیر شده اند

آقای ترمپ گفت که وزارت عدلیۀ کشورش با شرکای کشور های امریکای لاتین یکجا کار کرده و که منتج به دستگیری حدود ۴۰۰۰ عضو MS-13شده و در سال جاری ادارۀ امنیت ایالات متحده حدود ۸۰۰ عضو و همکاران این باند را دستگیر کرده است که در مقایسه با سال گذشته، ۸۳ در صد دستگیری بیشتر اعضای این باند می باشد.

آقای ترمپ در اشاره بر مبارزه بر ضد باند MS-13 گفت که "به زودی از شر آنان خلاص خواهیم شد."

XS
SM
MD
LG