لینک های دسترسی

Breaking News

کبوتری که ۱.۹ میلیون دالر فروخته شد


یک کبوتر بلجیمی که دو سال عمر دارد، به قیمت ۱.۶ میلیون یورو (حدود ۱.۹ میلیون دالر) فروخته شد و ریکارد جدید جهانی را قایم کرد.

این کبوتر که نیو کیم نام دارد و از آن در مسابقه‌های پرواز کبوتر در فواصل دور کار گرفته می‌شد، در یک مزایدۀ آنلاین در حراج‌خانۀ پیپا به فروش رسید.

پیش از این نیز ریکارد قیمتی‌ترین کبوتر جهان را یک کبوتر بلجیمی به نام ارماندو به نام خود داشت که در مارچ سال ۲۰۱۹ به قیمت ۱.۲۵۲ میلیون یورو فروخته شده بود.

نیکولاس گیسلبرخت، مدیرعامل حراج‌خانۀ پیپا به خبرگزاری رویترز گفت: "ریکارد تازه باور نکردنی است، زیرا نیو کیم کبوتر ماده است و ارماندو کبوتر نر بود. معمولاً کبوترهای نر قیمت‌تر از کبوترهای ماده اند زیرا از کبوتر نر می توان برای تولید مثل بیشتر استفاده کرد."

آقای گیسلبرخت گفت که نیوکیم در سال ۲۰۱۸ لقب بهترین کبوتر جوان بلجیم را از آن خود کرده بود.

مزایده بر سر این کبوتر به تاریخ دوم نومبر از ۲۰۰ یورو آغاز شد و در جریان ۹۰دقیقه به ۱.۳ میلیون یورو رسید تا اینکه یک شنبه گذشته دو کلکسیونر چینی برای خریداری این کبوتر جوان حاضر به پرداخت ۱.۶ میلیون یورو شده و مزایده را بردند.

اشتیاق چینی‌ها برای خریداری کبوترهایی که مسافت طولانی را پرواز می‌کنند، سبب افزایش قیمت این پرنده شده است و به گونۀ ویژه سود سرشاری را نصیب بلجیم کرده است؛ کشوریکه زادگاه سنتی کبوترهای مسابقه‌ای پنداشته می‌شود.

XS
SM
MD
LG