لینک های دسترسی

Breaking News

چندین راکت بر میدان هوایی کابل پرتاب شد


طالبان در اطراف میدان هوایی کابل پوسته های تلاشی بیشتر ایجاد کرده اند
طالبان در اطراف میدان هوایی کابل پوسته های تلاشی بیشتر ایجاد کرده اند

منابع امنیتی و شاهدان عینی گفته اند که چندین راکت روز دوشنبه ۳۰ آگست (هشتم سنبله) بالای میدان هوایی کابل پرتاب شد.

این حملات فقط ۴۸ ساعت از قبل از پایان عملیات تخلیهٔ‌ ایالات متحده و متحدین آن از میدان هوایی کابل صورت گرفته است.

شاخۀ خراسان گروه داعش مسوولیت این راکت پراگنی را به دوش گرفته و با نشر اعلامیه‌ای گفته است که جنگجویان این گروه "شش راکت را بر میدان هوایی بین‌المللی کابل" پرتاب کرده اند.

یک مقام امنیتی که با حکومت پیشین افغانستان کار می‌کرد، گفته است که این راکت‌ها از یک موتر پرتاب شده است.

یک مقام نظامی ایالات متحده به خبرگزاری رویترز گفته است که سیستم دفاع ضد میزایل های امریکا دست کم پنج راکت را قبل از رسیدن به هدف در هوا از بین برده است.

مردم محل گفته اند که صدای سیستم دفاعی میزایل های میدان هوایی کابل را شنیده اند و کم از کم یکی از راکت‌ها در هوا منفجر و خنثا شده و پارچه‌های آن به زمین افتاده است.

قبل بر این٬ مقام های امریکایی هشدار داده بود که میدان هوایی کابل با خطرات حملات بیشتر مواجه است.

تا حال جزییاتی از تلفات و خسارات احتمالی این حملات راکتی در دست نیست.

شاخهٔ‌ خراسان داعش مسوولت حملات انتحاری روز پنجشنبه را در کابل بر عهده گرفت، حملاتی که در آن بیش از ۱۶۰ غیر نظامی افغانستان و ۱۳ نظامی امریکایی کشته شدند.

مقام‌های امریکایی از جمله جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده هشدار داده اند که داعش-خراسان پلان حملات بیشتر بر میدان هوایی کابل را دارد.

پس از حملۀ انتحاری داعش در مقابل یکی از دروازه‌های ورودی میدان هوایی کابل، نظامیان امریکایی دو حمله‌ هوایی را در کابل و ننگرهار علیه گروه داعش انجام داده اند.

بر اساس معلومات نظامیان امریکایی، در حمله نخست در شرق افغانستان دو عضو برجستهٔ این گروه کشته شد و در حمله دومی که روز یکشنبه در کابل صورت گرفت، یک موتر مملو از مواد منفجرهٔ داعش-خراسان از بین برده شد.

XS
SM
MD
LG