لینک های دسترسی

Breaking News

روحانی: امریکا پس از نشست ملل متحد رهسپار انزوا شد


حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، گفته است که نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد به ریاست دونالد ترمپ، رئیس جمهور امریکا، نشان می‌دهد که امریکا به گونۀ فزاینده در بین جامعۀ جهانی منزوی شده است.

آقای ترمپ که چهارشنبه (۲۶ سپتامبر) نشست ویژۀ شورای امنیت سازمان ملل متحد را ریاست می‌کرد، ایران را "حامی تروریزم" و فراهم کنندۀ "اسلحه و پول" به گروه های دهشت افگن منطقه عنوان کرد. او هشدار داد که ایران به خاطر مداخله در امور کشورهای منطقه و حمایت از گروه های دهشت افگن با تحریم های بیشتر روبرو خواهد شد.

رئیس جمهور ایران هنگام بازگشت از مجمع عمومی سازمان ملل متحد به کشورش گفت که آقای ترمپ برعکس آنچه را توقع داشت، به دست آورد. او افزودک جلسۀ شورای امنیت سازمان ملل متحد از توافق هسته‌ای میان ایران و قدرت‌های جهان حمایت کرد.

ایالات متحدۀ امریکا در ماه می سال روان از توافق هسته‌ای ایران شد و تحریم‌هایی را که بر اساس این توافق لغو شده بود، دوباره بر ایران اعمال کرد، اقدامی که سبب ضربۀ شدید به اقتصاد ایران و ایجاد بحران مالی در آن کشور شده است.

رئیس جمهور ایران چهارشنبه (۲۶ سپتامبر) در مقر سازمان ملل متحد در نیویارک به خبرنگاران گفت که خروج امریکا از توافق هسته‌ای ایران "اشتباه" بود و به گفتۀ وی "دیر یا زود" امریکا از این معامله حمایت خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG